Projektor do 3000 zł

fdy

New member
Witam,

jest to mój pierwszy post tutaj. Czy mógłbym prosic o poradę w wyborze projektora?

Chciałbym kupić dobrej jakości projektor FullHD do pokoju o wielkości ok. 25 metrów kwadratowych.
Odległość obiektywu od ekranu (którym będzie biała ściana) wynosi około 3,5 metra.
Szerokość ściany ma ok. 4 metry, ale zdaję sobie sprawę z tego, że przy tak małej odległości projektora od ekranu nie wykorzystam całej powierzchni. Z resztą nawet nie chcę mieć zbyt dużego obrazu.
Sufit jest na wysokości około 2,5 metra (nie wiem, nie mierzyłem, ale pewnie w mieszkaniach w bloku jest podobnie).

Jaki projektor polecacie do oglądania filmów?

Nie zależy mi na 3D.

Pozdrawiam.
 

abcdefw

New member
Witam ...
Mam podobny dylemat. Też jestem na kupnie projektora do oglądania filmów w sypialni. Tylko pokój ciut mniejszy (ściana na której będzie można oglądać to około ~2.3m) a odległość projektora od ściany to ~ 3,8m.

Wstępnie u siebie przeglądałem oferty i tak myślę o:

Optoma HD26
Jasność: 3200 ANSI
Rozdzielczość: 1920 x 1080 HDTV
Kontrast: 25000:1
Szumy pracy projektora w trybie ECO: 26 dB

Koszt ~2900zł

Optoma HD131Xe
Jasność: 2500 ANSI
Rozdzielczość: 1920 x 1080 HDTV
Kontrast: 18000:1
Szumy pracy projektora w trybie ECO: 26 dB

Koszt: ~2300zł

Bardzo dużo ludzi poleca BenQ W1070
Jasność: 2000 ANSI
Rozdzielczość: 1920 x 1080 HDTV
Kontrast: 10000:1
Szumy pracy projektora w trybie ECO: 26 dB

Cena ~2800zł...

Czy tak duża jasność projektora jest potrzebna oglądanie wieczorami lub w nocy gdy jest już stosunkowo ciemno ?
Skąd takie różnice cenowe pomiędzy tymi projektorami zwłaszcza pomiędzy optom, jak różnią się teoretycznie tylko jasnością i kontrastem) ?

Dlaczego optomy? Kolega ma optomę o rozdzielczość 1280x720 i bardzo fajnie się na niej ogląda.
Czy zbyt duża jasność nie będzie przeszkadzać ?
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
mam podobne warunki, problem i też biore te proje pod uwage - na moją wiedze zbyt duża janośc może przeszkadzać w tak małej odległości, ludzie póżniej kombinują z ciemnymi, szarymi ekranami albo kupują szare filtry na proja - ja chyba zdecyduje się jednak na 1070 mimo jego wad (brak systemu radiowego w 3D i dużej głośności - miaałem go w domu na testach to wiem jak szumi) - jak go miałem na testach w domu wyświetlałem z 3,3 na brązową ściane 9mleczna czekolada) i było nieżle jak na takie warunki

skąd masz dane że 1070 ma 26dB w trybie eco bo ja wszędzie znalazłem o ogólnym poziomoe 32
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Na jakiejś stronie :) tak widziałem dokładnie na stronie producenta nie sprawdzałem.

(brak systemu radiowego w 3D) - o co z tym chodzi ?

chyba jednak coś ci sie pomyliło albo był blad w opisie :) 1070 ma niestety wiecej niż 26 a dokladnie 32 i 30 w eco (w/g producenta)
co do systemu radiowego to jedna z wad (powazniejszych) w benq - chodzi o synchronizacie proja z okularami 3D - 1070 uzywa systemu Dplink (gorszy, bardziej podatny na zrywanie) zamiast lepszego radiowego jaki stosuje np. optoma w konkrencyjnych hd 25, 25e 26, 131x 131xe itd
 
Do góry