Projektor do 2000 zl

peterpunq

New member
Witam

W ten weekend bylem u znajomych ktorzy dopiero kupili sobie projektor benq W500. Co prawda obraz wyswietlalismy na scianie ale jak dla mnie efekt byl swietny i postanowilem sprawic sobie takie urzadzenie.
Pojawil sie jednak jeden problem... cena:( Nie moge pozwolic sobie na zakup powyzej 2000 (sam projektor, ekran dokupie osobno)

Przeczytalem kilka tematow forum, troszke mi sie rozjasnilo ale chcialbym jeszcze poprosic o podpowiedzi poniewaz nadal nie wiem np. jaka powinna byc jasnosc, jak duzy obraz otrzymam w swoim pokoju (Odleglosc projektora od ekranu to bedzie u mnie okolo 3-3,5 metra). Poza tym opinie osob trzecich zawsze pomagaja w ustaleniu wlasnego wyboru:D


Pytania: :D
- Jaki projektor do 2000zl? (model, LCD/DLP) ewentualnie dlaczego akurat ten
- Jaki rodzaj ekranu do danego typu projektora
- Ewentualnie jeszcze jakies wskazowki:)

Wielkie dzieki dla tych ktorym bedzie chcialo sie pomoc laikowi:)
Pozdrawiam
 

timonek

Member
Bez reklam
Witaj wiesz do 2000 to i wczesniej nie zabardzo bylo ale dokladajac trocge wiecej mozna bylo kupic , teraz to raczej sie nie da tanio bo ceny poszly w gore przez kurs wiec raczej w tej cenie to nie znajdziesz projektora przewidzianego do kina domowego.
 

peterpunq

New member
No to mnie zmartwiles Kolego. Myslalem ze moze sie cos uda zmontowac do tych peniedzy.

Szczerze mowiac zastanawialem sie nad modelem benq mp522 ST ewentualnie mp 512 ST. W takim razie to sa projektory biznesowe tak? Czy poprostu jakos bedzie kiepska??

PZDR
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Projektory kinowe to sa te co tutaj na forum w wiekszosci wystepuja a innymi biznesowymi nei ma co sobie glowy zawracac bo nie sa do tego przeznaczone , a co do cen jak juz pisalem w czesniej mozn abylo za niewiele wiecej jak 2000 kupic teraz ceny podskoczyly do 3000zl , wiec mozna powiedziec ze minela okazja do kupienia taniej teraz to albo przeplacasz i kupujesz albo czekasz az sie poprawi sytuacja z kursem a iel trzeba czekac to sam pomysl.
Teraz benq w500 np. od 2900 a optoma hd65 od 3000 to z tych tanszych co wystepuja na tym forum co sporo osob je posiada.
 
Ostatnia edycja:

neutrino

New member
Teraz w okolicy tej ceny , to chyba poszukac wsrod uzywanych, używany z nie duża ilością godzin + gwarancja nie powinien być zły. Są osoby ktore chcą sprzedac. Wiec przy obecnej erze $ i euro, moze warto sie wsrod takich rozejrzec.
 

peterpunq

New member
Dobrze dzieki tak wlasnie zrobie.

W takim razie mala prosba, napiszecie mi jeszcze na jakie parametry szczegolnie zwrocic uwage? Bo przyznam sie szczerze narazie jeszcze nie wiem co znaczy wiekszosc oznaczen w opisac.
Co jest "wazniejsze"? Jasnosc kontrast czy zoom optyczny. I czy np lepeiej jak jest wyzszy wspolczynnik zoom (kontrastu, jasnosci)

Jeszcze raz z gory wielkie dzieki za pomoc
 

Smartek

New member
To powoli zaczyna być, a może i "brzmieć" zabawnie :) - niedawno jeszcze projektory kosztowały >10k zł. Teraz ludzie chcą i mogą kupować projektory o dość przyzwoitych parametrach za niewiele powyżej 2000zł.
Ciekawe kiedy FullHD stanieją do takiego pułapu?

Do autora tematu - do 2000zł, póki co, niestety nic nadającego się do KD nie kupisz. Albo czekać, albo zbierać :).
 

peterpunq

New member
Panowie jeszcze raz wielkie dzieki za odpowedzi

Zadam ostatnie pytanie... a co jesli zwiekszymy pulap do 3000 ale to juz szczyt moich mozliwosci najwyzej za miesiac sobie dokupie ekran. Jaki wtedy projektor polecacie??? Chcialbym raczej zeby byl to nowy sprzet.

Dziekuje:grin:
 

Smartek

New member
Rzecz w tym, że te ciekawe zaczynają się od około 3500zł.
Do "trójki" jedynym sensownym wyborem będzie pewnie BenQ W500.
 

heli

New member
Witaj,

W500 będzie bardzo przyzwoitym projektorem nie tylko jak na poczatek ale w ogóle. Ja ekran kupiłem chyba 2 miesiące po zakupie projektora - wyświetlałem na prześcieradle :D Po roku moge stwierdzić,że mi ten projektor w zupełności wystarcza a żona z poczatku sceptyczna - teraz częściej niz ja ogląda filmy.
 

heli

New member
Prześcieradło było MW z ramką gain 1.0 :D :D :D . Żartuję, ale przez kilkanaście dni to byłem zachwycony wielkością i to wystarczało. Potem zacząłem szukać ekranu - z tego co czytam na tym forum to wiele ludzi podobnie zaczyna - no może puszcza na ścianę a nie na prześcieradło - ale ja nie miałem takiej możliwości a nie mogłem się powstrzymać i nie oglądać.

Tak w ogóle to takie sprawy jak jakość odbioru to jest indywidualną sprawą. Dla jednych obraz będzie super dla innych kicha. Jeżeli nie masz mozliwości porównania z dużo lepszym źródłem to zapomnij o tym że coś będzie ci mocno przeszkadzać - no może po dłuższym użytkowaniu.
To tak jak ze sprzętem audio - jeden jest zadowolony z jakiegoś zestawu i że to gra a drugi sprowadzi go do parteru i powie, że jeżeli miałby słuchać czegoś na takim sprzęcie to wolałby w ogóle nie słuchać - a nie o to chodzi.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No skoro prześcieradło miało gain 1,0, to hiper luksusowe jest... ;)

Do drugiego akapitu przedpiszcy nic dodać - 100 % racji. A szczególnie w przypadku 100 calowego obrazu, to po prostu inna bajka, mimo iż wszelkie felery bardziej widać...
 
Do góry