Projektor do 10k

michalk80

New member
Witam,

planuję zakup nowego projektora (do tej pory używałem EPSONA EH-TW3500). Planuję na temat wydać ok10k. Moim nr 1 jest EPSON EH-TW6600W (głownie ze względu na bezprzewodowe przesyłanie sygnału...). Czy warto dopłacić do EPSONA EH-TW9200W (też ma łącze bezprzewodowe) dość znaczną różnicę - czy różnica między nimi będzie widoczna i warta dopłaty?

Zależy mi na jakości i 3D. W suficie mam niestety kabel nie obsługujący 3D tak więc ten argument "bezprzewodowości" jest dla mnie ogromną zaletą...

Co polecicie w tym przedziale cenowym i jak ew. oceniacie tego EPSONA??
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie "bezprzewodowość" w chodzi w grę a nie wiem jak to się ma w projektorach Sonego, bo osobiście na kilku pokazach byłem gdzie były projektory Sonego , zresztą kilka osób tutaj na forum ma projektory tej firmy i są zadowoleni. Mi też pasuje projektor Sonego - choruje na niego niestety nie moja żona :-( wadą ich jest troszkę kosztują ale jak chcesz wydać 10 tys. ewentualnie lekko więcej to zobacz też projektory tej firmy.. Tylko nie wiem jak tam z bezprzewodowością...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Michalk80: Cześć, na twoim miejscu mając taką gotówkę poszedłbym w najlepszą jakość 2D jaką mogę osiągnąć z dostępnych na rynku maszyn w określonym pułapie cenowym. Kupiłbym najlepszą maszyną sprawdzającą się w obrazie 2D a jednocześnie obsługującą 3D. Swoją wypowiedź motywuję tym, że 2D zapewniam Cię, że będziesz oglądał częściej niż 3D. Obraz trójwymiarowy jest tylko dodatkiem. W moim przypadku na 50 obejrzanych filmów może 2 były 3d a reszta 2d. Jeśli masz możliwość podjechania do salonów AV gdzie jest możliwy szeroki wybór projektorów i umówienia się na test porównawczy. W twoim przedziale cenowym naprawdę jest b.duży wybór projektorów obsługujących bezprzewodową transmisję danych m.in.marki epson jak i sony. Teraz kwestia czego oczekujesz od obrazu, ponieważ obraz z projektora sony vpl-hw40es jest nie mal identyczny jak z jego starszego brata sony vpl-hw55es. Jeśli wyłapiesz różnice, która będzie ewidentnie Ci przeszkadzać w obrazie na pewno warto dołożyć i kupić lepszy. To są cenne niuanse, które niestety wpływają na cenę danego projektora. Jeśli już wybierzesz swojego faworyta w 2d, dopiero zabierasz się do testu 3D. Odnośnie bezprzewodowej transmisji danych istnieją niestety takie problemy jak: zrywanie sygnału, rozjeżdżanie się dźwięku z obrazem a niekiedy problem z połączeniem nadajnika z odbiornikiem. Jeśli masz większą odległość niż 8m, to licz się z możliwością wystąpienia ww. problemów. Koszt samego transmitera do bezpszewodowej transmisji danych mieści się w przedziale 1200-1500zł. Dlatego przy kupnie projektora zarezerwuj sobie jeszcze kasę na transmiter.
Jeszcze jedno odnośnie epsona 9200, sony hw40, sony55 są to projektory naprawdę bardzo dobrej jakości różniące się od siebie wyświetlanym obrazem ze względu na inną budowę. Dla jednego obraz z technologi SXRD będzie zdecydowanie lepszy niż LCD lub odwrotnie to już kwestia gustu.
 
Ostatnia edycja:

Andrzej444

New member
mam sonego 55 z bezprzewodowymi donglami do hdmi. Fajnie działa ale jest jedna uwaga. Rozjeżdża się synchronizacja dźwięku z obrazem. Filmy odtwarzam z Popcorna A400, tam jest opcja korekty synchronizacji - około 0,3 sekundy i jest ok. Nie wszystkie źródła mają taką opcję. Więc albo trzeba się przyzwyczaić albo pociągnąć kabel. Nie wiem jak jest w epsonie ale sądzę że podobnie
 
Do góry