Projektor DLP za 3500.

kudlaty71

New member
Witam.
Noszę się z zamiarem kupna projektora full HD. Z racji małych zasobów finansowych ograniczam się do DLP. Sporo szukam w necie i nie mogę się zdecydować. Jak narazie zawęziłem krąg poszukiwań do trzech modeli. Wszystkie w tej samej cenie a chodzi o modele :
Samsung SP-A600, Optoma HD20, Vivitek H1080FD.
Znalazłem testy w necie, jednak z doświadczenia wiem że testy nie są obiektywne co widać na różnicy w załączonych zdjęciach.
Może ktoś z was miał okazję osobiście możliwość porównania tych modeli.
Jak narazie Vivitek najmniej przypadł mi do gustu z racji słabej żywotności lampy.
A co wy sądzicie i jakiego dokonalibyście wyboru ?
 

skalmen

New member
miałem do czynienia z tej trójki z optoma i samsungiem, optoma dla mnie zdecydowanie lepsza jesli chodzi o czerń i szczegóły w cienych scenach, oprócz tego ma gwarancje na 3 lata i rok na lampę
 

pawel_71

New member
Mam dokladnie taki sam problem z wyborem - dokladnie z tej trojki. Tez juz w zasadzie bylem nastawiony na Optome, ale co ciekawe w testach Samsung wychodzil duzo lepiej z czernia i kontrastem. No i sporo cichszy.
kudlaty71: Co w koncu wybrales?
 

pa3

New member
Bez reklam
Na stronie Trustedreviews.com są testy w/w projektorów i samsung wypadł tam najgorzej.
 

edi7777

Member
W tej cenie brałbym Benq w1000. Raczej pewnie z przyzwyczajenia do firmy. Podobno Optoma HD20 ma lepszą czerń ale to i tak można dostrzeć tylko przy 100% zaciemnieniu i pokoju z czarnymi ścianami...
Może dla koła barwnego x4 warto brać Optomę. Z drugiej strony serwis Optomy nie jest chwalony jakoś specjalnie...
 
Ostatnia edycja:

kudlaty71

New member
No i w końcu kupiłem wczoraj projektor.
EPSON 3200 za 3900zł.
Pewnie zaraz będzie pełno słów krytyki ale na DLP trochę nie podoba mi się tęcza a na czerń w projektorach aż tak nie zwracam uwagi. Sama lampa zawsze daje spoto światła. Mam mały pokój. Ja jestem zadowolony. Teraz czas na kalibrację :)
 
Do góry