Projektor DIY HD Budowa

Makot0072

New member
Witam Serdecznie

Zabieram się właśnie za budowę projektora jednak zacznę od początku

Moja przygoda z projektorem DIY zaczęła się w 2008 roku wtedy też zbudowałem swój pierwszy projektor oparty na rzutniku foliogramów oraz matrycy Lcd 15' Iiyama 1024x768 Efekt jak na pierwszy raz piorunujący ,Jednak były minusy w postaci niedoświetlonej całej matrycy więc odpadało granie na X360 jedynie filmy spełniały swoją rolę.Próbowałem też odkleić tą "folię" z Lcd okazało się że odklejałem nie to co trzeba i zniszczyłem matrycę


teraz planuję budowę od podstaw czyli matryca,oświetlenie,obudowa itp itd
Mam dylemat jeśli chodzi o samą matrycę gdyż chcę minimum uzyskać rozdzielczość 720p ,matrycę 15' bez problemu da się doświetlić jednak chciałbym nabyć jakiś monitor w proporcjach 16:9 ,z wbudowanymi głośnikami,wejściem VGA no i 720p

Myślę też czy zastosować oświetlenie 400W i z czego zbudować obudowę sklejka czy inne tworzywo?

Kolejną rzeczą jaką bym chciał zrobić to ekran gdyż największy na alle drogo to 3x2,6m a ja bym chciał ok 5x2,5m z tym że ekran byłby zwijany ręcznie gdyż by blokował wejście do pokoju

Wiadomość dla Moderatorów jeśli to zły wątek to przepraszam i proszę o przeniesienie jeśli dobry to czekam na odpowiedzi
 

Makot0072

New member
Dodam jeszcze jedną rzecz że jeśli pójdzie wszystko po mojej myśli to w okolicach kwietnia przeprowadzam się z żoną i synem do nowego mieszkania gdzie oprócz powierzchni typu łazienka,kuchnia 2 pokoje mam ponad 50m2 strychu do pełnej aranżacji więc wiadomo co planuję na strychu zrobić :) Kino z prawdziwego zdarzenia od projektora,audio ekranu i sprzętu Hi end po kolorystykę,dywan,ściany,wytłumienie itp.Jeśli wątek będzie odwiedzany i komentowany będę zamieszczał zdjęcia z przeróbki strychu
 

behemot

New member
jeśli zależy ci na naprawde dobrym rezultacie to daruj sobie budowę. Analizowałem sobie takie rozwiązania i cena materiałów oraz elementów potrzebnych do zbudowania takiego projektora jest niewiele mniejsza od kupna nowego.Wiem,że taka własnoręczna praca jest godna samouwielbienia, jednak mając taką przestrzeń do zagospodarowania chyba warto zainwestować (zwłaszcza,że taki sprzęt posiadać będzie gwarancje). W necie jest dużo poradników jak zbudować taki projektor, jednak jak już wspomniałem z jakością wiąże się cena. Jeśli jednak postanowisz budowę, to życzę ci powodzenia i jak skończysz to koniecznie zapodaj linka.
 

Makot0072

New member
Tak teraz myśląc jednak budowa własnego projektora odpadnie,wiem jak to zrobić jednak chyba sobie podaruję :) Jedyne co wykonam z racji ceny to ekran no i ogólny cały wystrój Strychu.Na projektor + budowa ekranu + nagłośnienie będę miał na początek max 5tyś z czasem będzie więcej jednak trochę kaski muszę wyłożyć na resztę mieszkania ;)

Strych będzie służył do 2 celów
1- Filmy
2 - Gry ==> Xbox 360,PS3

Filmy ok 2-3 w tygodniu Konsole ok 3h dziennie jako że jestem zapalonym graczem już jakieś 15 Lat ;)
Może macie jakiś warty polecenia projektor z HDMI i minimum 720p ?? Strych będzie całkowicie ciemny

potrzebował bym też materiał DIY na temat ekranu i jakie zastosować farby do takiego pokoju,dywan,czym pokryć sufit itp itd,roboty mnóstwo ale na efekt końcowy warto czekać :)
 

markb

New member
Hej ja swój ekran mam z dwóch płyt KG ustawionych obok siebie, na łączenie dajesz taśmę i wszystko ładnie szpachlujesz. To malujesz śnieżką matową i masz idealny ekran kinowy.
 
Do góry