Projektor a żyrandol

kosakuba

New member
Witam.
Salon mam wysoki na 2,55 m , żyrandol ,od ściany ekranu projektora będzie wisiał 2 m, czy jest możliwość powieszenia żyrandola w odległości 1,5 m?

Mam jeszcze możliwość zawieszenia 6 m od ekranu , ale nie wiem jeszcze jaki będzie żyrandol...
i musiałbym zamontować, uchwyt na projektor wysuwany i obniżać na wysokość około 1,90 m , uwzględniając żyrandol około 50 cm wysokości.
Co o tym myślicie ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozumiem pytania, pytasz gdzie powiesić żyrandol u siebie w mieszkaniu? :D Powieś gdzie chcesz i jak Ci się podoba, byle nie wchodził w pole widzenia projektora, a to musisz już sprawdzić osobiście.
 

bokciu

Banned
Zgodnie z zaleceniami, żyrandol powinien wisieć w odległości 1,8 m od prawej ściany, ale nie w mniejszej niż 1,2 m od lewej. Długość nie powinna przekraczać 0,8 m.
 

LuckyS

New member
Niekoniecznie ;) ... występują jeszcze zalecenia względem kąta/ów padania jak i odbić światła w zależności od użytych źródeł światła w samym żyrandolu i ich ukierunkowania oraz struktury i kolorów sufitu, ścian i podłogi...
To bardziej złożony problem i bez specjalisty się nie obejdzie...
 

sypus

Member
Najprościej będzie zamontować projektor w żyrandolu, albo przyczepić żyrandol do projektora :popcorn:wtedy odległości nie mają żadnego znaczenia
 
Do góry