Projektor 3D - problemy

ciunki

New member
Witam.Zakupiłem projektor 3D firmy EPSON ( najnowszy model) + okulary migawkowe ( na wyposażeniu) i BD Samsunga też 3D.Projektor testowany był w sklepie i tam AVATAR 3D działał rewelacyjnie. 3D super.
W domu podłączyłem te urządzenia i zapodałem z pena krótkie filmiki 3D ( sbs) ( pen podłączony do BD Samsunga.I tu niestety żadnego 3D.Projektor wyświetla dwa obrazy obok siebie .Gdzie popełniłem błąd ?.Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Musisz wejść w menu dotyczące 3D, tj. Menu Sygnał->Konfiguracja 3D
Potem należy wybrać w polu "Format 3D" jeden trybów wyświetlania 3D, np. Side by side (Obok siebie).
Na koniec aktywujesz tryb 3D, w polu "Wyświetlanie 3D".
Powinno działać...
W menu masz jeszcze inne opcje dotyczące ustawiania obrazu, ale myślę, że są one jasne nawet dla laika i nie wymagają szersze komentowania.
Aha - no i oczywiście musisz włączyć okulary takim małym guziczkiem znajdującym się na nauszniku.
 

ciunki

New member
Projektor wyświetla komunikat, że sygnał dochodzący z BD nie pozwala na wyswietlanie obrazu 3D, W odtwarzaczu jest ustawione automatyczne odtwarzanie 3d. Może film jest nie wtakim formacie, Sprzet jest podłączony kablem za 1000zł ( jeśli to ma jakieś znaczenie) W którym sprzęcie są takie ustawienia bo ustawień sbs nie znalazłem ani w projektorze ani w BD Samsung.Pozdrawiam.
 

slawekz

New member
Zrób dokładnie jak napisał Meloman69 ustaw w menu projektora w ustaiweniach 3D zamiast Automatycznie -> dwa obok siebie. U mnie to działa na kablu za 69 zł ;) na Epsonie EH-TW6000.
 

slawekz

New member
Dodam tylko że jest to w instrukcji....
"Projektor automatycznie wybiera odpowiedni format 3D, ale jeżeli obraz 3D nie wyświetla się prawidłowo, w menu konfiguracji wybierz inny format za pomocą opcji Format 3D. s Sygnał – Konfiguracja 3D – Format 3D str.58"
 

ciunki

New member
Dzięki bardzo. Wszystko śmiga super. Mam pytanko czy warto ściągać filmy mini hd , czy raczej jest to kiszka.Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
czy warto ściągać filmy mini hd , czy raczej jest to kiszka.Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Nie wiem co masz na myśli pisząc minihd. Niezależnie w mojej ocenie, TW9000 jest na tyle przyzwoitym projektorem, że warto mu dostarczyć wyłącznie materiał dobrej i wysokiej jakości.
Ja generalnie staram się zawsze korzystać z mkv (x264) 1080p, z bitrajtem co najmniej 8000-10000 Kbps.

Jako ciekawostkę dodam (za stroną cine4home), że można aktywować w TW9000 ukryte menu do regulacji paneli. :krol:
No i właśnie wyszedł na dniach nowy firmware 1.04, który jeszcze zdecydowanie poprawia jakość obrazu - np. poprzez lepszą pracę przesłony. Próbowałem nawet skontaktować się w tej sprawie z Epsonem, ale bangladesz... Na razie bez odpowiedzi. :confused:
 

slawekz

New member
Meloman69 a gdzie można znaleźć firmware do projektorów Epsona ? niestety nie udało mi się trafić na ich stronie....
 
Do góry