Program vs montaż vs .mts

pudlox

New member
Witam wszystkich
Trafiłem tutaj, ponieważ potrzebuję informacji nt montażu filmów. Ostatnimi czasy zostałem poproszony o wykonanie filmu na osiemnaste urodziny koleżanki. Tak więc zabrałem się do pracy. Posiadam kamerę Sony HDR-XE160E. Długo zastanawiałem się nad wyborem programu i wybrałem Pinnacle Studio. Niestety przyznam się od razu zaczynam od wersji nieoryginalnej, ponieważ nie zdarzę zakupić programu, gdyż urodziny już 14 lutego. Proszę o wprowadzenie... Kamera nagrywa pliki z rozszerzeniem .mts. Ważą one bardo dużo i nie da rady ich normalnie wyświetlić. Jak to się ma do płynnego montażu filmu? Nie chcę stracić zbytnio na jakości, ponieważ chciałbym wyświetlić film na telewizorze w rozdzielczości HD. Jak mam się do tego zabrać? Czy rendering jest konieczny?
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Można tym XMedia Recode jest tam opcja kopiowanie a osobiście używam pełną wersje DVR-STUDIO HD 2 , wersja trial ma tylko 10 sek planszę przed menu ale wszystko działa w pełni.To najlepszy program do wycinania np. reklam i najważniejsze to to że nie koduje ponownie filmu ! czyli jakość 100% i nie zły authoring Blu-ray.Także darmowy TsMuxer nagra bezstratnie na dysk BD.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Przede wszystkim napisz na czym chcesz to nagranie w HD odtwarzać tzn.Blu-ray player czy jakiś media player a może sam tv-usb ???
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
No to użyj DVR-STUDIO HD 2 i tam łatwo powycinasz zbędne fragmenty imprezy, program ma też możliwość łączenia tych samych plików w jeden cały ale zakładam że raczej będziesz wycinał kawałki.Skoro ma to odtwarzać telewizor to sprawdź czy odtworzy nagrany fragment przetworzony tym programem na ts/m2ts, jeśli tak to sprawa załatwiona.Czyli po edycji filmu wystarczy że w lewym górnym rogu wybierzesz -Export: convert to ts albo convert to m2ts.Nie mam pewności czy kamera nie nagrywa przypadkiem z bitratem ponad 20 mb/s, bo program jest właściwie przeznaczony do nagrań HD z satelity a te mają max 16 mb/s.
 
Do góry