Problem ze streamowaniem wideo do Toshiby TL938G

el_magnifico

New member
Dwa dni temu zakupiłem Toshibę 46TL938G. Dzisiejszego wieczoru chciałem wypróbować funkcję "zdalnego" oglądania filmów ale jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. Laptopa mam podłączonego do domowej sieci wi-fi i Toshibę także. Toshi "widzi" mi sieć i jest do niej podłączony (aktualizowałem już softa przez wi-fi) a komputer widzi w sieci TV. Na TV wchodzę w menu>media player>network media player i pokazują mi się dwie listy serwera. Wybieram swoją "netiaspot media server" (którą też widzę na laptopie) i na TV program Network Media Player nie pokazuje mi żadnych plików do odtworzenia. Próbowałem dodawać pliki do biblioteki WMC ale nic z tego. Poprowadźcie mnie krok po kroku.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
netiaspot media server > musisz mieć pod USB routera podłączony pendrive/dysk i z niego udostępniać media.

Netiaspot nie przepuszcza innego serwera DLNA poza swoim w lanie, byś musiał dodać do sieci router.
 

el_magnifico

New member
Zrobiłem tak jak mówisz (aczkolwiek to mnie nie urządza do końca). Wypiąłem z TV pendrive, z którego kilka godzin wcześniej oglądałem film i wpiąłem go pod usb netiaspotu. TV teraz widzi pliki multimedialne przez netiaspot multimedia serwer ale o dziwo ich nie odtwarza. Wyskakuje komunikat o błędzie multimediów. A przypominam, że ten sam film z tegoż samego pena był odtwarzany, gdy pen był w TV.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Najwidoczniej serwer znajdujący się na routerze i klient w TV do końca ze sobą nie współpracują. Sprawdź czy poprawnie działa serwer na routerze. Włącz odtwarzanie mediów z niego przez windows media player.
 
Do góry