problem z wyjściem HDMI

all1972

New member
Wczoraj zakupiłem 40" Sonego KDL40Z4500.
Proszę o pomoc, gdyż nie widzi dekodera n-ki po kablu HDMI, po Scarcie wszystko hula(masakryczny obraz), a HDMI nie widzi. Czy oprócz tego kabla poinienem podłaczyć jeszcze inny? Ustawiłem w TV właczenie HDMI, każę mu wyszukiwać urządzenia HDMI, nic nie widzi... W dekoderze nie mam żadnych ustawień dot. wyjścia HDMI.
Przy okazji HDMI to kabel tylko video, czy przechodzi tam też audio?

pozdrawiam
Adam
 

bubu54142

New member
Ustaw w tunerze n-ki rozdzielczość 1080i.Jak oglądasz na scarcie nie możesz na hdmi i na odwrót.Na panelu czołowym powinien być odpowiedni przycisk.
 

all1972

New member
no i sprawdziłem HD hula że aż miło dzięki wielkie. Pojawił się tylko mały problem w połowie programów (przeważnie HD) zgubił się gdzieś głos, czy to też można jakoś ustawić?
 

JackS.

New member
Bez reklam
no i sprawdziłem HD hula że aż miło dzięki wielkie. Pojawił się tylko mały problem w połowie programów (przeważnie HD) zgubił się gdzieś głos, czy to też można jakoś ustawić?
Tak. W menu nboxa, tam gdzie definiujesz jaki masz telewizor (panoramiczny 16:9 czy standardowy 4:3) przełącz dźwięk z DD na stereo.
 

all1972

New member
no i działa... Czy przy przłaczeniu dźwięku na stereo na amplituner ma szanse pójśc dźwięk DD?
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzN

New member
Niestety nie, musisz użyć kabla optycznego do transmisji dzwięku DD z dekodera n-ki i potem odpowiednio ustawić amplituner.
 
Do góry