Problem z wyborem

JoY RidE

New member
Witam wszystkich!
Zamierzam/przymierzam się do zakupu nowego tv. Mój obecny tv ma więcej lat niż niejedna kopalnia węgla ;)
Długo zastanawiałem się na firmą i padło na sony ;) Jeszcze myślę o Philipsie i Sharpie, ale jakoś najbardziej jestem przekonany do SOny.
Wybór padł na 2 telewizory. Parametry te same tylko różnica w podświetlaniu. Piszę o kdl-40ex700 i kdl-40ex500.
Proszę o jakieś małe doradztwo który tv warto kupić?
 

Ares78

New member
A jakie masz warunki mieszkaniowe? Chodzi mi przede wszystkim o odległość do samego odbiornika, druga sprawa telewizor ma wisieć czy stać? W przypadku drugiej opcji spokojnie można wziąć ex500 bo grubość telewizora będzie miała tutaj marginalne znaczenie, a jest sporo tańszy i można pokusić się na przykład o większą przekątną czyli 46 cali.
 

JoY RidE

New member
najbliższa odległość między mną a tv będzie wynosić około metra osiemdziesiąt wzwyż ;) Telewizor będzie stać we wnęce meblościanki. Generalnie zależy mi na jakości wyświetlanego obrazu. Mój pokój jest tak ustawiony, że tylko z rana przez pare chwil słoneczko będzie swiecic w monitor. Nawet nie zależy mi na jakichś bajerach typu dlna, internet video, grunt, aby tv miał mpeg4, full hd oraz jeden port hdmi. Hmmmm a 40 cali to chyba maks jaki upcham we wnękę (długość 96cm, wysokość 56cm)
 

dront

New member
Zła wiadomość: może się nie zmieścić:-(.
Dobra wiadomość: mniejszy będzie tańszy:D.

I na deser: 37 lub 32 cali też nie upchasz, chyba że bez podstawy:x.
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Faktycznie ta wnęka bardzo ogranicza wybór na pocieszenie 46 cali i tak byłoby zbyt duże na taką odległość... 40 cali też nie zmieści się (wymiary ex700 98,5 x 62,3 x 6,4). Można w tym wypadku albo zdecydować się na wersje 32 cale, ewentualnie kupić model 37 cali i powiesić go na ścianie wtedy podstawa nie będzie tutaj przeszkadzać.
 
Do góry