Problem z wyborem kina domowego

Sojer122

New member
Witam od razu zaznaczam, że postarałem sie przejrzeć forum wzdłuż i wszerz żeby uzyskać odpowiedź na swoje pytania, ale aktualnie mam już taki mętlik w głowie, że postanowiłem założyć nowy temat


Chodzi o to, że noszę się z zamiarem kupienia kina domowego do 20m pokoju. Zależy mi na tym aby wszystko było w jednym zestawie DVD + Ampli + głośniki 5.1 . Zestaw będzie używany w stosunku 60% Filmy/ 40% Muzyka. Jeżeli chodzi o filmy to przede wszystkim DVD ewentualnie Divx, miło by było również gdyby odtwarzacz miał Upscaling i wyjście HDMI i ważne jest również aby bezproblemowo czytał wszelkiego rodzaju ,,kopie zapasowe” ;). Muzyka jakiej słucham to Jazz oraz Klasyka.


Budżet to 2000zł ale jeżeli znajdzie się coś naprawdę dobrego to do 2500 ale to jest już maksymalna granica;)


I tu proszę o poradę jaki zestaw byłby najlepszy?? Z tego co wiem głośniki drewniane bezsprzecznie grają lepiej od tak zwanych ,,plastików” ale jeżeli jest jakiś porządny ,,plastikowy” zestaw w tym przedziale cenowym to nie mam nic przeciwko.


Aha i również ważne jest dla mnie żeby tylne głośniki były stosunkowo małe i żeby bezproblemowo dały się zamocować na statywach.
Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady i pomoc.


Pozdrawiam
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Nie ma plastików, na których posłuchasz z przyjemnością muzyki. W kinie ujdzie. Na czym słuchałeś muzyki do tej pory?
 

Sojer122

New member
Do tej pory muzyki słuchałem na słuchawkach Sennheiser HD 497 lub
an bardzo starym stereo Unitry:) Jednak mimo wszystko przeznaczeniem tego zestawu będzie oglądanie fimów jeżeli nie ma zestawów dobrych i do muzyki i do kina to w tym przypadku muzyka może zejść na drugi plan. A teraz przymierzam się właśnie do kupienia systemu 5.1 i proszę o pomoc w doradzeniu:)

 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Sojer122 napisał:
Jednak mimo wszystko przeznaczeniem tego zestawu będzie oglądanie fimów jeżeli nie ma zestawów dobrych i do muzyki i do kina to w tym przypadku muzyka może zejść na drugi plan. A teraz przymierzam się właśnie do kupienia systemu 5.1 i proszę o pomoc w doradzeniu:)
Witam.
Osobiście nie jestem zwolennikiem "plastikowego" KD, ale jeżeli jest potrzeba do 2000 zł to może to: http://tiny.pl/1xdk
Zestaw zebrał dobre opinie w prasie audio-video.
 

qwerty100

New member
Sojer122 napisał:
Do tej pory muzyki słuchałem na słuchawkach Sennheiser HD 497 lub
an bardzo starym stereo Unitry:) Jednak mimo wszystko przeznaczeniem tego zestawu będzie oglądanie fimów jeżeli nie ma zestawów dobrych i do muzyki i do kina to w tym przypadku muzyka może zejść na drugi plan. A teraz przymierzam się właśnie do kupienia systemu 5.1 i proszę o pomoc w doradzeniu:)



Polecam zestawy Bose, świetnie grają i zajmuja niewiele miejsca.
 

gatar

Active member
Bez reklam
qwerty100 napisał:
Polecam zestawy Bose, świetnie grają i zajmuja niewiele miejsca.
Pokaż mi gdzie za max. 2500 zł zestaw Bose jest dostępny.
Jesli taki masz za tyle to daj namiary, jeśli nie to nie zaśmiecaj grupy
i czytaj uważnie posty.:confused:
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Zobacz ofertę Kody, nie jest to z pewnością high-end ale za tę cenę powinieneś kupić już coś co zagra lepiej od "plastików".
 

Sojer122

New member
Rzeczywiście z początku tez przymierzałem się do kupienia HT-TXQ100, ale po przeczytaniu paru opini na jego temat dowiedziałem się, że cała seria Q Samsunga ma ogromne kłopoty z czytaniem ,,kopi zapasowych”.
A co sądzicie o modelu Samsung HT-TX250? Czy miał ktoś z nim jakąś styczność?
Chodzi mi przede wszystkim o to czy czyta bez problemu wszystkie rodzaje płyt niezależnie od tego czy jest to oryginał czy ,,kopia zapasowa ‘’ , no i miło by było gdyby ktoś podzielił się również wrażeniami odsłuchowymi. A i wiecie może czym dokładnie różni się wersja HT-TX250 od modelu HT-TX250R ?
 

qwerty100

New member
gatar napisał:
Pokaż mi gdzie za max. 2500 zł zestaw Bose jest dostępny.
Jesli taki masz za tyle to daj namiary, jeśli nie to nie zaśmiecaj grupy
i czytaj uważnie posty.:confused:

Oczywiscie mialem na mysli uzywane zestawy czasem pojawiaja sie w allegro.
 

Sojer122

New member
Mimo iż minęło bardzo niewiele czasu to moja sytuacja odnośnie KD trochę się zmieniła ;) Mianowicie okazało się, że DVD nie jest już niezbędne a potrzeba ,,tylko" głośników 5.1 oraz amplitunera, również budżet wzrósł do ok 3000 zł.
Prosiłbym by Blackninje o wypowiedzenie się w temacie i ewentualne zaoferowanie jakiegoś ciekawego zestawu.


Blackninja a znalazłby sie u Ciebie jakiś rozsądny zestawik Amplituner + JBL Balboa lub Jamo s606 w rozsądnej cenie ?;). Czytałem, że te JBL'ki i JAMO s606 świetnie grają ale jednak nie ze wszystkimi ampli. Co byś polecił?

Z góry dzięki za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

Sojer122

New member
Kurczę wszystko fajnie ale trochę szkoda, że nie ma HDMI :( A ile ten zestawik by u Ciebie kosztował ? Ewentualnie jak skontaktować się z Tobą poza forum?

Panowie a co sądzicie o tym jaki Ampli zagra lepiej z Jamo s606+ sub E200?

Yamaha rxv-661

czy

Onkyo TX-SR604E

? Bo jestem zdecydowany na Jamo ale nie końca pewien co do Ampli.
Z góry dzięki za pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry