Problem z włączaniem telewizora 55PFS8109

donieq88

New member
Witam , mam taki problem że jak wraca z pracy to telewizor poprostu po dłuższym czasie nie używania , nie włącza sie .. a ni pilotem ani przyciskiem z tyłu TV , dopiero pomaga wyciągniecie z zasilania i podpięcie jeszcze raz , wtedy moge już włączyć pilotem.

Telewizor wchodzi w jakis tryb czuwania , albo gotowości , sam nie wiem i tego nie kumam , ale może ktoś wie czy to jest jakas wada i trzeba isc na gwarancje ? czy ja czegos tutaj nie wiem :) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zresetuj go na pół godziny, może pomoże.
Jeśli nie wygraj nowy soft.
Napisz na PW dostaniesz kontakt.
 

phil7008

New member
Bez reklam
sprawdz czy nie masz wlaczonej opcji szybki start w ustawieniach ,identyczne problemy mialy tv z 2013 wlasnie przez ta "wygodną" opcje
 

mirsiek

New member
Witam.
Przerabiałem ten temat ok miesiąc temu na 48PFS8209 (praktycznie to samo co 8109). Oprócz tego min. sam zmieniał ustawienia dźwięku i obrazu.
Jeżeli masz coś nagrane na dysku szyfrowane przez TV, to raczej stracisz, lecz zyskasz święty spokój.
1 zrób kopię listy kanałów na nośniku zewn. (ja zrobiłem na zainstalowanym dysku),
2 aktualizacja oprogramowania (ja mam AND1E.0.9.225.0 z 29 czerwca br.),
3 zainstaluj ponownie TV (odłącz urządzenia USB)- sama aktualizacja nie pomoże
4 podepnij dysk i przywróć listę kanałów (zaoszczędzisz sporo czasu), u mnie nic więcej nie widział, dla tego go sformatowałem z wydzieleniem pamięci dla APeK
Wiadomo po instalacji softu i formatowaniu dysku dałem mu odpocząć.
Warto zrobić znowu kopię listy kanałów (jak by co), bo poprzednia została usunięta.
Oprócz normalnego włączania, zyskałem na pamięci TV na aplikacje, która nie wiadomo gdzie mi wcześniej znikła - miałem 29 - 45 MB. Teraz ok 350 - 400 MB.
Po tym wszystkim do poprawki miałem jeszcze kalibrację i odblokowanie.
 

donieq88

New member
No dzis po nocy niestetu znowu nie mogłem włączyć TV :(

Nie ma nigdzie w opcjach takiego czegoś jak szybki start :)

Misiek , nie mam w TV żadnej pamięci zew , i szczerze powiem nie mam nawet wolnego pendriva aktualnie :D , jutro pojade do sklepu i kupie , ale powiesz jak sie robi tą kopię ? i co rozumiesz po przez , zainstalowanie ponowne TV ?

Oprogramowanie mam najnowsze bo codziennie sprawdzam czy jest jakas dostępna z myślą ze coś się poprawi :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przez zainstalowanie ponowne telewizora należy rozumieć , jak byś telewizor pierwszy raz
włączył do zasilania i rozpoczął proces jego pierwszej inicjalizacji .
Trzeba pamiętać o wyciągnięciu wszystkich zewnętrznych urządzeń USB z portów USB telewizora .
Włączasz telewizor , następnie na pilocie proszę nacisnąć przycisk (ikonka- zębatki) , a następnie
naciśnij przycisk <(w lewo) KONFIGURACJA . Dalej kliknij opcję : USTAWIENIA OGÓLNE ,
a następnie : ZAINSTALUJ PONOWNIE TELEWIZOR . Dalej postępuj zgodnie z wyświetlanymi
instrukcjami .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

mirsiek

New member
Dzieki accu.
Dodam tylko, że kopia listy kanałów jest w menu tuż pod ZAINSTALUJ PONOWNIE TELEWIZOR.
Dodam tylko, że Philips zaleca po każdej aktualizacji oprogramowania ponowne zainstalowanie TV. W przypadku mojego starszego 32PFL5008 nic nie dawało, natomiast PFS 8209 pozbył sie błędów.
 

Kamil_Pio

New member
Drodzy,

Mam 2 pytanka a propos Philipsa. Czy jak zaktualizuje oprogramowanie i zainstaluje ponownie to czy kasuję się efekt kalibracji?
Czy wiecie jak wyłączyć funkcję oszczędzania energii? Jak oglądam wieczorem to tv słabiej świeci. Jak wchodzę w ustawienia to jest opcja oszczędzania energii ale nie mogę jej wyłączyć (cały czas widoczny jest ten obrazek listkami z poziomem oszczędzania energii)

Będę wdzięczny za pomoc
Kamil
 

mirsiek

New member
U mnie działo się podobnie. Wprawdzie mogłem zmienić ustawienia obrazu, ale samoczynnie po jakimś czasie wracały do eco, po włączeniu menu pojawiał się moduł ustawień eco a nie Konfiguracja.
Podobnie było z dźwiękiem, mogłem zmienić, ale się nie podświetlało, a po jakimś czasie się zerowały.
I dźwięk i obraz zerowały się zawsze po wyjęciu wtyczki z prądu (gdy nie mogłem go włączyć normalnie).
Jak pisałem po aktualizacji i instalacji mogę się skupić tylko na oglądaniu.
Co do kalibracji, niestety musiałem zrobić, nie jestem jednak pewny czy stracił ją przy instalacji, czy wcześniej bo nie sprawdzałem.
Musisz wybrać trochę zabawy i zadowolenie lub ciągłą irytację.

Do Kamil_Pio
Jak zauważyłem, TV kupiliśmy w tym samym miejscu, to powinieneś mieć mieć ustawienia ISF noc
 
Ostatnia edycja:

donieq88

New member
zrobilem to co napisaliscie i dzis odpalam tv problemu :D dzieki wielkie , mam tylko jeden problemik , znikenly mi wszystkie polskie aplikacje , a jak chce pobrac jakies z marketu , pisze ze mam stara wersje albo nie obslugiwana wersje oprogramowania :p a jak daje aktualizacje oprogramowania , to pisze ze mam najnowsza , prosze was o pomoc ponownie :)

Dokladnie pisze np na ipla , twoje urzadzenie nie jest zgodne z tą wersją
 
Ostatnia edycja:

BANGHOL

New member
Reklamuj tv, najlepiej prosto do sklepu na niezgodność.
Sytuacja przypomina mój przypadek z płytą główną w PFL6008,
Zdaje się, że Philips popełnił tą samą skuchę w serii z androidem.

Utwierdza mnie to w przekonaniu, że ta marka delikatnie mówiąc coś kuleje.
Swojego 6008 codziennie włączam z duszą na ramieniu, od czasu wymiany płyty kilka razy wysypał się na starcie.
 
Mój PFL 6008 na szczęście po wymianie SSB ( płyty głównej ) chodzi jak "marzenie" ....tak tylko to pytanie jak DŁUUUUUUUUGO ???
Philips dał plamy z tym modelem ! .... ciekawi mnie czy wymiana płyty pomoże na dłużej....czas pokaże :)

pozdro!
 

miecio_oo

New member
Witam :)
Z moim PFL 6008 nie miałem tyle "szczęścia" po wymianie SSB. Grał nie dłużej jak około 1 mc i pojechał z powrotem do serwisy, ale niestety nie udało się go naprawić z braku części zamiennych ;) Na szczęście to wszystko odbyło się tuż przed końcem gwarancji. Otrzymałem od serwisu z MIK oświadczenie o nienaprawialności produktu z możliwością wymiany na nowy model wolny od wad. W tym momencie stoję własnie przed wyborem nowego TV i mam straszny problem co wybrać. Wspomniany tu wcześniej model Philipsa 8109/8209 mocno mnie zaciekawił, ale czytając jakie ludzie mają z tym telewizorem problem to bardzo mocno się zastanawiam na sensem takiej wymiany ;)

Pozdrawiam :)
 
Ja już więcej TV Philipsa nie wezmę .... choćby działał (czytaj nie wysiadł zupełnie ! ) po naprawie nawet 5 lat - 10 lat .... dzisiaj znowu mi się ustawienia zresetowały . Dla mnie to chwilka ale dla osób starszych ......tragedia ..."wszystko ciemne nie mogę nic oglądać itp itd" ...i mam cichą nadzieję że w przeciągu tych 4 miesięcy padnie trupem .... bo szkoda słów.
 

mirsiek

New member
... W tym momencie stoję własnie przed wyborem nowego TV i mam straszny problem co wybrać. Wspomniany tu wcześniej model Philipsa 8109/8209 mocno mnie zaciekawił napisał:
Coś mi się wydaje, że długo się nie pozastanawiasz. 8209 praktycznie się sprzedał, a 8109 pewnie niedługo. Z tego co mi się obiło o uszy, to 8209 miał nowszy chipset. Jak pisałem wcześniej mam 8209 i jestem zadowolony.
Wracając do tematu od 3 m-cy nie miałem żadnego problemu (nie biorę pod uwagę apek np Youtube), do ubiegłego tygodnia - tytułowe włączenie (jednorazowo).
Dzisiaj dzwoniłem do Philipsa, znają temat, ma wyjść nowy soft i do piątku mają mi przysłać nowego pilota, który ponoć ma lepiej komunikować się z TV.
Nie wiem czy dotyczy to całej serii bo pytali o pełne oznaczenie, ja mam 48PFS8209.
 
Ostatnia edycja:

mirsiek

New member
W zasadzie nic, ale nauczony doświadczeniem z innych urządzeń to zapasowy oryginalny pilot to spora oszczędność, bo to gumki wysiądą albo coś sie wyleje. Jak w naszym przysłowiu dają, to biorę...
Od kilku dni znowu miałem problem z włączeniem (oczywiście nowy pilot jak stary ni hu hu), wgrałem nowy soft z 10.2015 i zobacze czy pomoże. Jak nie to ponowna instalacja TV, która w moim przypadku pomagała.
 
Do góry