Problem z TV Sharp LC-32LU700E

George62

New member
:)Cześć!Wcześniej byłem posiadaczem tv. 32LE600E ale pisk zmusił mnie do reklamacji i zamiany/z dopłatą/ na tv. 32LU700E.Praktycznie od samego początku/listopad 2009 r./ co pewien czas po włączeniu tv,po ukazaniu się obrazu i napisów informacyjnych / w prawym górnym rogu/ nagle Sharp zaczyna głośno szumieć i na tle obrazu pojawiają się zakłócenia w postaci siatki,kresek/ w ruskich telewizorach te zjawisko występowało przy uszkodzonym powielaczu/.Jeżeli nie reaguję na to zjawisko,to tv. po kilku sekundach się zrestartuje i wszystko o.k./w trakcie restartu gaśnie tylko dioda niebieska-zielone diody są włączone/. Jeżeli chcę ulżyć sobie i rodzinie cierpień wzrokowo-słuchowych to na krótko wyłączam tv. za pomocą głównego wyłącznika po lewej stronie./ pilot i wyłącznik po prawej nie reagują/.Na początku to zjawisko występowało co kilka tygodni ale teraz praktycznie prawie każdego dnia.Uszkodzenie to występuje tylko przy włączaniu tv i później tv pracuje cały dzień bezawaryjnie. Czy ktoś z Was spotkał się z tego rodzaju awarią ?Gwarancję mam na 5 lat to z serwisem się nie śpieszę.Czekam aż całkowicie wysiądzie.Próbowałem wywołać awarię włączając tv kilkadziesiąt razy i nic.To się dzieje na życzenie tv a nie moje/raz rano po nocy innym razem za dnia/.Oddając do serwisu mam świadomość,że ta awaria może nie wystąpić i oddadzą mi tv jako sprawny,a ja się będę dalej z tym kolebać.Telewizor mam podpięty do listwy przepięciowej i UPS-u.Może to powoduje te zjawisko. Jak możecie,doradźcie co mam robić. Z góry dziękuję!
 

Max78

New member
Podepnij do gniazdka i finito. Jeśli masz mocno obciążoną sieć w okolicy, to będziesz mieć większe wahania prądu. Zobaczysz, czy częściej występuje to zjawisko.
IMO - serwis i tyle...
 

George62

New member
Sharp LC-32LU700E

Cześć! Dziękuję bardzo za zainteresowanie się moim problemem.Sharpa podpiąłem bezpośrednio do gniazda sieciowego,bez żadnych "ulepszaczy'.Zobaczymy co będzie.Dziś zjawisko to wystąpiło po raz pierwszy dwa razy:eek: godz.10.05 i 12.05!
 
Do góry