problem z TV i PS3

cissic

New member
Od wczoraj jestem szczesliwym/nieszesliwym wlascicielem REGZY 37RV555D. Wszystko bylo super dopoki nie podlaczylem PLAYSTATION3. Po uruchomieniu sprzetow pokazal mi sie ekran (czesciowo poprawny) ze smugami. Pomyslalem, ze pewnie ustawila mi sie "na sztywno" jakos dziwna rozdzielczosc po ostatnim graniu na innym telewizorze. Niestety, po sprawdzeniu ustawien okazalo sie wszystko jest ok a obraz jest ustawiony na AUTO. Zresetowalem wiec wszystkie ustawienia i ponownie dobralem sie do ustawien. Tym razem ustawilem rozdzielczosc "z palca" na 1080p. Niestety nic sie nie zmienilo. Obraz ciagle smuzy. Problem z obrazem znika kiedy ustawie obraz na 1080i. Pojawia sie natomiast klopot z dzwiekiem, ktory niezaleznie czy to jest menu czy juz sama gra, zwyczajnie raz jest a raz go nie ma. Na moje oko problem jest po stronie REGZY a problem dotyczy HDMI - klopot, ze wszystkich wejsc:( Kabel HDMI sprawdzalem na innym telewizorze i wszystko jest ok...

Czy ktos spotkal sie kiedys z podobnym problemem? Co robic?
 

bananoke

New member
cissic napisał:
Od wczoraj jestem szczesliwym/nieszesliwym wlascicielem REGZY 37RV555D. Wszystko bylo super dopoki nie podlaczylem PLAYSTATION3. Po uruchomieniu sprzetow pokazal mi sie ekran (czesciowo poprawny) ze smugami. Pomyslalem, ze pewnie ustawila mi sie "na sztywno" jakos dziwna rozdzielczosc po ostatnim graniu na innym telewizorze. Niestety, po sprawdzeniu ustawien okazalo sie wszystko jest ok a obraz jest ustawiony na AUTO. Zresetowalem wiec wszystkie ustawienia i ponownie dobralem sie do ustawien. Tym razem ustawilem rozdzielczosc "z palca" na 1080p. Niestety nic sie nie zmienilo. Obraz ciagle smuzy. Problem z obrazem znika kiedy ustawie obraz na 1080i. Pojawia sie natomiast klopot z dzwiekiem, ktory niezaleznie czy to jest menu czy juz sama gra, zwyczajnie raz jest a raz go nie ma. Na moje oko problem jest po stronie REGZY a problem dotyczy HDMI - klopot, ze wszystkich wejsc:( Kabel HDMI sprawdzalem na innym telewizorze i wszystko jest ok...

Czy ktos spotkal sie kiedys z podobnym problemem? Co robic?


zapewne serwis ;) ale zobaczymy moze ktos mial podobny klopot
 

cissic

New member
Zdaje sie, ze to wina kabla HDMI. Pozyczylem od znajomego nowy kabel i teraz obraz jest wyswietlany w 1080p. Troche tylko nawala dzwiek bo zanika w menu konsoli i jest lekko opozniony przy uruchamianu gier (dokladnie w momencie wyswielania napisu playstation 3 - przed samym uruchomieniem gry). Potem wszystko jest ok. Ciagle mnie to martwi, ale pozyczony kabel nalezy do tych "tanszych". Czytalem troche na forach zagranicznych i znalazlem kilka ciekawych postow z podobnymi problemami. Dziwne jest to, ze na tym moim kablu na innych telewizorach/monitorach zawsze wszystko bylo ok. Spotkalem sie z opinia, ze czasem "pewne" kable nie wspolpracuja z "pewnymi" urzadzeniami:)
 
Do góry