Problem z sygnałem z karty graficznej po DVI-HDMI

karpaczio

New member
Witam
próbowałem ostatnio puścić sygnał z karty graficznej po DVI-HDMI na Benq W500. Przy pierwszej karcie (Radeon 9550) projektor nie wyświetlał nic, przy drugiej (Geforce 5900 XT) jakieś plamy. Zakładam, że problemem nie jest kabel, chociaż nie miałem jeszcze możliwości go sprawdzić gdzie indziej, tylko HDCP. Radeon go nie wspiera, Geforce teoretycznie tak, ale przyczytałem na w w w. firingsquad.com/hardware/ati_nvidia_hdcp_support/ , że to może być tylko teoria.

Teraz konkrety:
1. czy rzeczywiście problem może leżeć w braku wspracia HDCP po stronie karty graficznej, czy nie ma to nic do rzeczy ?
2. jeżeli ktoś z was puszczał sygnał przez przejściówkę DVI-HDMI, to z jakiej karty graficznej korzystał ?

pozdrawiam
karpaczio
 

ludwickik

Member
karpaczio napisał:
Witam
próbowałem ostatnio puścić sygnał z karty graficznej po DVI-HDMI na Benq W500. Przy pierwszej karcie (Radeon 9550) projektor nie wyświetlał nic, przy drugiej (Geforce 5900 XT) jakieś plamy. Zakładam, że problemem nie jest kabel, chociaż nie miałem jeszcze możliwości go sprawdzić gdzie indziej, tylko HDCP. Radeon go nie wspiera, Geforce teoretycznie tak, ale przyczytałem na w w w. firingsquad.com/hardware/ati_nvidia_hdcp_support/ , że to może być tylko teoria.

Teraz konkrety:
1. czy rzeczywiście problem może leżeć w braku wspracia HDCP po stronie karty graficznej, czy nie ma to nic do rzeczy ?
2. jeżeli ktoś z was puszczał sygnał przez przejściówkę DVI-HDMI, to z jakiej karty graficznej korzystał ?

pozdrawiam
karpaczio

Stawiam na kabel.

Ani kodowanie, ani przejściówka (zakładając że jest sprawna) nie mogą stanowic tutaj problemu.
 

karpaczio

New member
thekamil napisał:
ja mam podłączony PC (GF 7900GS) do Benq W500 kablem DVI-HDMI 10m z allegro (prolink). działa bez najmnijeszych problemów.
Dzięki za info.
Masz karte pod agp czy pci-e ? Może pamiętasz producenta ? (gpureview.com)
Rozumiem, że działa bez problemów także przy wyświetlaniu sygnału HD.

pozdrawiam
 

thekamil

New member
karpaczio napisał:
Dzięki za info.
Masz karte pod agp czy pci-e ? Może pamiętasz producenta ? (gpureview.com)
Rozumiem, że działa bez problemów także przy wyświetlaniu sygnału HD.

pozdrawiam

galaxy GF 7900GS 256/256 pci-e. HD bezproblemowo.
 
Do góry