Problem z soundbarem

Jedai

New member
Witam,
Zwracam się do was - ponieważ moje poszukiwania u wujka google zakończyły się fiaskiem.

Sprawa dotyczy podłączenia soundbar-u do TV i do dekodera Cyfrowego Polsatu.

Soundbar JBL SB450
TV Thomson 49thomson 49uc6406
Dekoder CP HD5000

Problem tyczy się połączenia ze sobą tych urządzeń - podejrzewam że gdyby TV miał wyjście/wejście optyczne problemu by nie było. Ale niestety posiada tylko COAXIAL i HDMI ARC.

W związku z tym iż nie posiadam wejścia COAXIAL w soundbarze - pozostała mi opcja ARC

Połączenie wygląda aktualnie następująco:

TV- hdmi Arc - soundbar
Dekoder - zwykłę HDMI - TV

Problem pojawia się po włączeniu jakiegokolwiek kanału z dekodera - co kilka sekund zrywa się obraz i dźwięk. W tym czasie na soundbarze mruga ikona od arc i widać że się łączy i rozłącza.

Próbowałem zmiany kabli hdmi ale dalej jest to samo.

Pomaga (ale tylko do ponownego włączenia TV) jeżeli klikne w hmdi 3 (arc) - pokaże się brak sygnału i wrócę do hdmi 1 lub hdmi 2 gdzie podłączony jest dekoder.

TV pokazuje że aktywne są 2 hdmi - arc i ten gdzie podłączony jest dekoder. Dopiero po włączeniu tego gdzie hdmi jest brak sygnału o którym pisałem powyżej, kanał się dezaktywuje i to hdmi pod którym podłączony jest dekoder działa prawidłowo.

Słyszałem że może to być również wina tego dekodera. Ponieważ niby ma jakąś wade i może się zrywać.


Jest to dla mnie o tyle nietypowa sytuacja iż muszę was prosić o pomoc.

Pozostaje mi jeszcze kupno konwertera coaxial na optical ale to już koszt około 300 zł.


także może ktoś coś??
 

Jedai

New member
Aha i jeszcze jedno w tym połączeniu jakie jest akutalnie soundbar bez problemowo działa w aplikacjach smart tv i netflix.

problem występuje tylko przy oglądaniu tv z dekodera.
 

Jedai

New member
Próbowałeś podłączyć dekoder bezpośrednio do sounbara przez hdmi?.

Próbowałem ale sygnał nie idzie na tv. Próbowałem również podłączyć go przy pomocy światłowodu ale wtedy tylko dźwięk idzie - wizji nie ma.

Mam wrażenie że to taka sytuacja jak z PC-tem. że tv nie rozróżnia które złącze ma włączyć jako pierwsze. Tak jakby nie rozróżniał z którego hdmi ma brać sygnał.
 

Jedai

New member
Jak przełączysz na hdmi-arc w tv to nie masz obrazu?. W tv masz możliwość włączyć hdmi-cec?.

Tak - włączam tzw. T-Link, ale na kanale ARC dalej nie ma wizji.

Zauważyłem że bardzo dobrze działa przełączenie na inne HDMI żeby pokazał się brak sygnału i powrót do właściwego kanału - i wtedy dekoder nie przerywa....

Dziwne i wydaje mi się że jednak to wina dekodera
 

milanoa

Member
Możliwe, swego czasu miałem dekoder N-ki Nbox ITI 5800S, po podłączeniu do tv lub soundbara przestawał działać soundbar po arc, powstawał jakiś konflikt którego nie udało mi się rozwiązać, ale to już przeszłość.Udało mi się upłynnić mój Sony HT-CT380B i biorę u @blackninja JBL Bar 5.1 :).
 

mixterek

New member
Konwerter można polutowac samemu a na allegro sa gotowce za 70zl z przesylka numer aukcji 7096125812
Ostatnio przerabialem ten problem i w końcu sam zrobilem ze starego dekodera wylutowalem gniazdo nadawcze toslinka a zasilanie po usb z tv do tego ucieta czincza i konwerter gotowy:)

Wysłane z mojego UMI TOUCH przy użyciu Tapatalka
 

Tiber

New member
Udało się rozwiązać problem? Mam podobnie. Do tej pory wszystko działało. Wczoraj wymieniłem dekoder NC na nowy (ten czarny płaski) i przy polaczeniu Plazma Panasonic HDMI ARC ->HDMI ARC out JBL 5.1 HDMI -> HDMI dekoder. Mam brak obrazu. Jest sam dzwięk. Obydwa kable działają bez problemu po spięciu samego TV z dekoderem.
 

Tiber

New member
Dobra, podlaczylem bezposrednio do tv dekoder po hdmi i tez bezposrednio do tv sb po hdmi arc i wszystko dziala jak przy poprzedniej konfiguracji.
 
Do góry