problem z podłączeniem samsunga do pc

LoBo1984

New member
Witam

mam pewien problem dotyczący podłączenia mojego tv jako drugiego monitora. Kiedy jest podłączony kablem HDMI-DVI obraz jest lekko mówiąc kiszkowaty, w windowsie obraz niezbyt ostry, kolory zbyt jaskrawe. Do tego karta pozwala mi na wybranie rozdzielczości do 2500x1600 pikseli, kiedy to wybieram, telewizor nie protestuje i niby działa w takiej rozdzielczości. Kiedy raz podłączyłem go zwykłym kablem VGA obraz był super, wyraźny, dobre kolory i maksymalna dostępna rozdzielczość była 1360x768 pikseli czyli max dla mojego telewizora. Wszystko elegancko i cacy, postanowiłem kupić dodatkowy kabel VGA i wywalić ten HDMI. Kiedy jednak połączyłem kompa i tv nowym kablem zawiodłem się. Objawy takie jak na kablu HDMI z tą różnicą tylko, że obraz był ciut wyraźniejszy. Podpiąłem jeszcze raz stary kabel VGA na którym było wszystko ok i.....to samo, czyli kicha. :(

Wiecie może o co chodzi?:hmm: Proszę bardzo o pomoc

Dodam jeszcze, że mimo wybrania na każdym z tych kabli rozdzielczości 1368x768 obraz jest mało wyraźny jeśli chodzi o pulpit. W filmach wszystko jest ok. Aha, na każdej z możliwych rozdzielczości są po bokach ekranu czarne pasy, czasami większe, czasami mniejsze. Tak jakby żadna rozdziałka nie była dla niego dobra. Tylko ten jedyny raz na kablu VGA było wszystko ok, piękne kolory, wyraźny obraz, pełny ekran bez żadnych pasów po bokach
 

LoBo1984

New member
ar2 napisał:
Domyślnym wejściem dla współpracy z pc jest d-sub.

d-sub czyli kabel vga

tak jak napisałem, raz podłączyłem tym kablem i wszystko było ok, poprostu rewelka. Kupiłem drugi taki kabel i kicha, dokładnie tak samo jak na HDMI. Myślałem, że to przez ten nowy kabel ale nie...podłączyłem znów ten d-sub na którym było ok i też kicha
 

LoBo1984

New member
najlepsze jest to, że instrukcji nie było w pudle. Poszedłem do sklepu, otworzyli następny model i tam też nie było.

Nie zmienia to jednak faktu, że na kablu VGA mam to samo co na HDMI. Także zostawmy już w spokoju to HDMI...mam opisany problem na kablu VGA. Jedyny raz było wszystko ok, czyli maks natywna rozdzielczość, zero marginesów, ostry jak brzytwa obraz. Oprócz tego "razu" mam problemy opisane w pierwszym poście
 

sylkis

New member
zobacz czy to nie stery ci sie sypia...jak uzywalem monitorow crt to na kazdych sterach obraz wygladal tak samo, teraz nawet kolory sa zupelnie inne i musze inaczej kalibrowac (w sensie w panelu nvidii w sofcie) o_O
 

LoBo1984

New member
sylkis napisał:
zobacz czy to nie stery ci sie sypia...jak uzywalem monitorow crt to na kazdych sterach obraz wygladal tak samo, teraz nawet kolory sa zupelnie inne i musze inaczej kalibrowac (w sensie w panelu nvidii w sofcie) o_O


hmmm....rzeczywiście, o tym nawet nie pomyślałem. Zainstaluje ccc do radeonów i zobaczę czy cos się da z tym zrobić ;)
 
Do góry