Problem z podłaczeniem dekodera HD

Domingo14

New member
Witam. Jakiś czas temu kupiłem sobie TV Samsung LE32B350 (32 cale), a teraz zakupiłem dekoder Samsung DSB-H370G. Teraz mam problem z podlączniem dekodera do TV. Podłączając dekoder do TV kablem HDMI i wybierając na TV źródło HDMI wyskakuje mi czarny obraz. W lewym górnym rogu pokazuje mi się rozdzielczość tzn. ze chyba wykrywa dekoder. Wszystko działa gdy podłączę kablami YPbPr, nawet kanały HD co mnie osobiście zdziwiło. Nie wiem co zrobić, może mam coś włączyc na TV lub dekoderze. Bardzo proszę o szybką pomoc!
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W tym dekoderze domyślna rozdzielczość HDMi ustawiona jest na 576p, więc powinien Ci bez problemu odpalić. Może niechcący z pilota przestawiłeś rozdzielczość na zbyt wysoką dla odbiornika TV? Nie znam tego modelu TV, wiec trudno mi bliżej coś powiedzieć. Ale możesz w ciemno poeksperymentować z przyciskiem resolution na pilocie, pamiętając, że przełączanie trybów może trwać nawet do kilkudziesięciu sekund.
A najlepiej podłączyć dekoder po HDMI i po zwykłym kompozycie (chinch), żeby coś widzieć, a przemieszczać się między wyjściami przyciskiem wideo output.
 

Domingo14

New member
no niestety dalej nic... zmieniłame w dekoderze na hdtv - hdmi/dvi, zmieniałem na resolution na slepo i nic... a przycisk Video Output? Na tym czegos się przypadkiem nie ustawia?
 

Jacek144

New member
no niestety dalej nic... zmieniłame w dekoderze na hdtv - hdmi/dvi, zmieniałem na resolution na slepo i nic... a przycisk Video Output? Na tym czegos się przypadkiem nie ustawia?

Prawdopodobnie wina HDCP.Też miałem problemy z tym dekoderem i amplitunerem. Zrób tak-wyciągnij wtyczkę kabla zasilającego dekoder na kilkanaście minut z gniazdka.Pozostałe połączenia pozostaw w spokoju.Następnie włącz telewizor i dekoder. Napisz czy pomogło.Jeśli nie zmień kolejność włączania.Najpierw dekoder potem reszta. Dziwne rady,ale mnie pomogły.Video Output jest martwy.
 
Do góry