Problem z ostrością w Mitsubishi HC4000

red9

New member
Witam

Kupiłem ten projektor miesiąc temu, obraz jest wyświetlany na ekranie 251x141 ADEO. Problem jest taki, że obraz mam na ekranie nie ostry a słyszałem, że duża zaletą tego projektora jest świetna ostrość. U mnie tej ostrości nie ma, widać to szczególnie przy mniejszych czcionkach, w grze fifa 12 na ps3 nawet u piłkarzy to bardzo widać podczas meczu, podczas filmu aż tak się to nie daje we znaki.

Próbowałem zdziałać coś w ustawieniach menu > sharpness ale nic to nie pomogło. Ja nie podłączałem projektora tylko inna osoba, czy ustawianiem przy samym projektorze można coś zdziałać czy z pilota? Mam nadzieję, że nie jest to wina tego, że ekran jest za duży i obraz jest przez to nie ostry. Proszę o pomoc!!
 

prime

New member
a jaką masz odległość ekran - projektor
rozumię że próbowałeś kręcić kokrętłem przy lampie w celu ustawienia ostrości....?
 
Ostatnia edycja:

Wika

New member
To pewnie banalne ale przy projektorze masz pokrętło od ostrości i nim ustawiasz .Jeżeli projektor jest sprawny to obraz musi być idealnie ostry .
 

red9

New member
zgadza się, teraz jest idealnie ostry, to banał, ale gość zapewniał mnie, że tylko z pilota.

rozumiem, że pozycji lewo prawo z pilota lub pokrętła już się nie da zmieniać? tylko zoom ?
 

prime

New member
nie da się zmienić, jedynie co możesz to przesunąć/obrócić sam projektor, tak by idealnie wpasował się w ekran, jednakże przy obracaniu obraz się zniekształca, więc najlepiej przesunąć projektor w odpowiednią stronę
 
Do góry