Problem z OLED LG OLED55CX3LA 55"

Adamaxrs

New member
Telewizor wyłącza się samoczynnie, a następnie wyłącza. wyłącznik wyłącznia jest m. in zamrożenie obrazu (dźwięk dalej leci), nieraz obraz robi się np. żółty, niebieski, pomarańczowy (losowo), nieraz podczas zamrożenia obrazu lub podanego podanego obrazu otrzymasz piszczenie telewizora. Nieraz miga dioda pod ekranem oraz utrudniony efekt pilota. Dokonałem zmian w źródle źródła (dekodery odtwarzacza blu ray) zmieniłem port HDMI, wymieniłem kable, wyłączyłem z prądu, przy użyciu TV do ustawień fabrycznych - niestety nic do nie zastosowania.

Ciekawe jest też to, że TV może spowodować dwa dni i kolejne problemy.

Czy ktoś może być jakimś pomysłem na to, że może być?
TV 1.jpg
TV 2.jpg
 

Adamaxrs

New member
Jeśli twardy reset to to samo co przywrócenie do ustawień fabrycznych - to tak. Ciekawe jest to że na aplikacji nerlflix TV działa bez problemu ale na aplikacji Canal + już nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie pełne.
Musisz go jeszcze odłączyć od prądu dodatkowo na minimum pół godziny.
Jeśli nie pomoże , to serwis.
 

Franek2000

New member
Dzień dobry
Posiadam identyczny tv jak Adamaxr - LG OLED55CX3LA 55".
Dzisiaj pojawił się problem - podczas oglądania nagle mignęły paski na dole ekranu i tv wyłączył się. Teraz przy uruchomieniu, w centralnej części na dole ekranu pojawiają się na chwilę niebieskie paski, później telewizor uruchamia się na kilka sekund - obraz na matrycy jest czyściutki, a następnie na jednej czwartej matrycy u dołu pojawia się obraz w paski i tv wyłącza się. Nagrałem film jak to wygląda
Czy ktoś może miał podobny problem?
 

mrosi

Member
Oho...
Witam w klubie. Dokładnie ten sam model - 55CX3LA.
Resetowany kilkukrotnie, choć nie odłączony na pół godziny od zasilania. Identyczne objawy. Zamrożenie obrazu i przeraźliwy pisk. TV samoczynnie się wyłącza i nie reaguje na pilota Magic. Co ciekawe, u mnie również problem pojawia się wyłącznie w przypadku współpracy z urządzeniami via HDMI. Na wbudowanych appkach brak błędów.
Próbowałem zmieniać porty HDMI, do których podłączny jest dekoder. Próbowałem wyłączać opcje CEC i PowerSync. Bez skutku. Dwukrotnie wymieniałem dekoder, bo pomyślałem, że to jego wina. Bez rezultatu.
A tu widzę, że jednak to TV, i nie tylko ja mam problem. I zastanawiam się, czy to nie przypadkiem problem związany z ostatnią aktualizacją firmware TV....

Komuś udało się rozwiązać problem...?
 

mrosi

Member
nowy telewizor na kolejne 2 lata.
Ano...
Wczoraj dodzwoniłem się do serwisu RTV, ale nie LG. Gość po usłyszeniu, jakie są objawy, bez zastanowienia powiedział to samo, co w linkach, czyli płyta główna do wymiany. Koszt nowej płyty to 1800 PLN. I on nie wymienia, bo ta seria (podobno) jest znana z takich awarii, więc nie chce, żeby za rok ktoś przychodził z pretenjami.
Także ten...
Mam nadzieję, że G3 będzie trochę dłużej działał... ;)
 

mrosi

Member
Będzie działał
Kurna... Wykrakałeś...
LG OLED 65G33LA zamówiony, odebrany. Pudełko nieuszkodzone, TV powieszony na ścianie - nie włącza się. Dioda zasilania świeci się cały czas, przygasa tylko w chwili naciśnięcia przycisku zasilania na pilocie lub w telewizorze. Zero podświetlenia, jakiejkolwiek reakcji...
To jest jakaś masakra...
 
Do góry