problem z konweterem ?

jacinek

New member
Witajcie!

Przedwczoraj przenosilem satelite w nowe mejsce. Powisilem, podlaczylem, znalazlem odpowiednie nachylenie, dziala.
Potem przypomnialem sobie, ze kupilem twina i lezyw szafie. Zdemontowalem wiec dotychczasowy pojedynczy konweter i sprobowalem zalzyc twina. Okazalo sie ze jego konstrukcja nie bardzo pasuje do konstrukcji anteny. Po prosy jest za wysoki i haczy o rurke wychodzaca z anteny na ktorej to rurce wiesza sie ow konwerter. Sprowalem troche poszukac z obroconym twinem ale nic nie znalazlem :)
No nic pomyslaem, pewnie niebawem kupie nowa antene. Podlaczylem wiec z powrotem dotychczasowy konwetrer. I co ? i nie dziala! Przeszukalem pol nieba i lipa. Nic nie znalazlem. Wzialem sie na sposob, podlaczylem na linie "wykrywacz" satelit (taki prosty z analowym wskaznikiem i brzeczkiem). Znowu to samo. Wykrywacz ani mruknie !
Jestem w kropce. Dwa dni nie mam juz tv. Jakies pomysly ? Moglem uszkodzic tuner ? Obydwa konwetery ? Kable sprawdzilem, nawet pozamienialem z nowymi.Nic. Pomozcie prosze , gdzie szukac rozwiazania ?
Sprzet: Philips PVR HD (Cyfra), wersja oprogramowania 79, konwetery obydwa 0.3 db, twin z firmy skymaster, drugi nie pamietam.
Czasza 90cm. Tuner podlaczony HDMI do TV Philips 47" (choc to pewnie bez znaczenia).
Uprawnienia odbioru aktualne :)
Pozdrawiam,
Marcin.
 

crasher

New member
Podczas normalnej pracy Philips'a 7201 (PVR) drugie wyjscie do sat z tunera jest nieaktywne, dlatego na poczatku sprawdz czy ustawiasz na aktywnym kablu, np woltomierzem powinno pokazac 13 lub 18V, jesli nie masz woltomierza to mozesz dotknac jezykiem troche zaboli ale przezyjesz :) Jesli bedzie napiecie to ustaw antene tak jak bylo poprzednio i miernikem sie dostroisz, kat elewacji czyli ustawienie gora/dol anteny powinien byc na ~30st.
 

jacinek

New member
wciaz lipa

Witajcie ponownie
Chcialbym powiedziec ze sie udalo ale niestety. Kolejny dzien bez wizji.
Udalo mi sie ustalic, ze konweter ma wlasciwa rezystancje (nie pamietam teraz jaka, ale gdzies w necie bylo o tym) tak samao kable - sprawne. Wyjscie z tunera - 18 Volt. Co wiecej... Przypomnialem sobie ze mam Skystara 2 w kompie (kiedys go uzywalem). Podlaczylem antene, na kabelku w/w miernik sygnalu i.... nic. Powiedzcie mi moi drodzy, czy moglem w jakis sposob uszkodzic antene ? To stary model, stalowy 90cm paraboliczna. Z moich wnioskow to jedyny slaby punkt w tej cholernej sytuacji... :(
Pomocy :(
Marcin.
 

acton777

New member
Bez reklam
jacinek napisał:
Witajcie!

No nic pomyslaem, pewnie niebawem kupie nowa antene. Podlaczylem wiec z powrotem dotychczasowy konwetrer. I co ? i nie dziala! Przeszukalem pol nieba i lipa. Nic nie znalazlem. Wzialem sie na sposob, podlaczylem na linie "wykrywacz" satelit (taki prosty z analowym wskaznikiem i brzeczkiem). Znowu to samo. Wykrywacz ani mruknie !

Pozdrawiam,
Marcin.
Co to znaczy "ani mruknie". Jeśli po podłączeniu tego miernika, wskazówka nawet nie drgnie to na pewno nie dostaje zasilania!! Przyczyn moze być wiele, sprawdz:
1. czy masz w tunerze włączone zasilenie konwertera,
2. czy są wpisane prawidłowe częstotliwości,
3. czy główna zyła koncentryka nie styka się z ekranem,
4. czy są prawidłowo załozone F-ki ( ekran jest b. wazny ale lubi odpadać),
5. czy podłączyłeś koncentryk do wej. 1 w tunerze
6. czy prawidłowo wpiąłeś miernik: Lnb- Rec
7. Jeśli dotąd jest wszystko OK, to spaliłeś tuner :p i musisz go wymienić ;)

Ps. Jeszcze raz przeczytałem 1 post i uderzyło mnie to, ze nie mogłeś zmieścić Twina ( przeciez to są normalizowane rzeczy i jedyna zmiana jaka zaszła, to grubość mocowania). Mam nadzieję, ze konwerter prawidłowo załozony ( kablami na zewnątrz )

Powodzenia ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry