Problem z hdmi

rafi76

New member
Witam wszystkich.Na początku sorki,jeśli poruszam ponownie temat a wiem że jest szeroko omawiany na forach.Jednak chciałbym zgłosić się z problemem który mnie trapi od dwóch dni.Chodzi o problem hdcp podczas połączenia nrecordera z telewizorem lcd poprzez kabel hdmi.Czasami pokazuje mi się na dekoderze problem hdcp jak znów wyciągnę kabel i podłączę ponownie{tak mi zalecano w biurze obsługi klienta) to jest obraz,czasami po chwili znika.wczoraj np działał przez cały dzień akle wieczorem jak wróciłem i włączyłem ponownie to znów nie załapało.Zauważyłem że jak zacząłem ruszać kablem to czasami był obraz.Nie wiem czy to wina kabla,przeczytałem już kilka forów i zgłupiałem,ponoć w w telewizji N przy dekoderach taki problem występuję.Kabel HDMI jest nowy firmy arkas 55zł.Telewizor samsung 26" obsługujący HDCP.Podłączyłem komponentem i wszystko działa normalnie,ale mam pytanie czy może to być wina kabla HDMI,czy ewentualnie pozostając przy komponencie tracę dużo na jakości obrazu?,czy mam wymienić kabel.
P.s
CZy przy komponencie możliwe że jest większa jaskrawość kolorów w przypadku np.czerwieni?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.Na początku sorki,jeśli poruszam ponownie temat a wiem że jest szeroko omawiany na forach.Jednak chciałbym zgłosić się z problemem który mnie trapi od dwóch dni.Chodzi o problem hdcp podczas połączenia nrecordera z telewizorem lcd poprzez kabel hdmi.Czasami pokazuje mi się na dekoderze problem hdcp jak znów wyciągnę kabel i podłączę ponownie{tak mi zalecano w biurze obsługi klienta) to jest obraz,czasami po chwili znika.wczoraj np działał przez cały dzień akle wieczorem jak wróciłem i włączyłem ponownie to znów nie załapało.Zauważyłem że jak zacząłem ruszać kablem to czasami był obraz.Nie wiem czy to wina kabla,przeczytałem już kilka forów i zgłupiałem,ponoć w w telewizji N przy dekoderach taki problem występuję.Kabel HDMI jest nowy firmy arkas 55zł.Telewizor samsung 26" obsługujący HDCP.Podłączyłem komponentem i wszystko działa normalnie,ale mam pytanie czy może to być wina kabla HDMI,czy ewentualnie pozostając przy komponencie tracę dużo na jakości obrazu?

Nie. O ile masz porządny kabel component, a nie trójprzewodowy kabel do przesyłania composite i dźwięku stereo, to na programach telewizyjnych powinieneś mieć tę samą jakość co przez HDMI. Jeśli chodzi o VoD, to przez kabel component będziesz je mógł oglądać tylko w SD (576i).
,czy mam wymienić kabel.
Jeśli już to przy takich problemach raczej na iHDMI. Ale jeśli nie zależy ci na tych kilku pozycjach VoD, które są w HD, to zostań przy componencie.

P.s
CZy przy komponencie możliwe że jest większa jaskrawość kolorów w przypadku np.czerwieni?
Te same regulacje telewizora służą do korekcji barw dla sygnału podawanego przez component i HDMI.
 

rafi76

New member
dziękuję za odpowiedż.W każdym razie prawdopodobną przyczyną na 99 %,mam walnięte gniazdo hdmi w tv.Sprawdziłem kabel na innym telewizorze też samsungu(co prawda kupionym niedawno) i działa bezproblemowo.Pozostaje mi więc komponent
Pozdrawiam
 
Do góry