problem z fotobankiem

paulcity

New member
Witam,
Przeczytałem na forum opinię że warto mieć Fotobank gdyż jest bardzo pomocny bo można bez dostępu do komputera zgrać film z karty pamięci na dowolny dysk który jest zamontowany w odpowiedniej obudowie.
Dokonałem zakupu Digimate III sprzęt na pierwszy kontakt jest ok
ale mam problem taki że pliki z filmem zgrane na dysk w fotobanku nie dają się skopiować na PC i wyskakje "komunikat że nie można pliku skopiować bo jest uszkodzony lub nie mogę odczytać".
Proszę forumowiczów o poradę bo urządzenie jest bardzo przydatne szczególnie w podrózy.Chcę jeszcze dodac że plik z filmem który ma 1,8 giga można kopiować a plik który ma 3,99GB już wykazuje błąd
Z poważaniem
Paulcity
 
Ostatnia edycja:

gajorro

New member
Moze masz dysk w fotobanku sformatowany w FAT16 ktory ma ograniczenie do 2GB na plik?
Digimate III mozesz sformatowac na FAT32 przy pomocy kompa - wtedy ograniczenie bedzie 4GB.
 

bankrootghost

New member
jest pewnie tak, jak napisał gajorro.

ja od siebie dodam, że twój fotobank to jedna, wielka lipa.
Nie skopiujesz na niego więcej niz 10-12 GB danych (zależy od prędkości karty), bo wcześniej zdechnie Ci bateria (nawet jak podłaczysz ładowarkę, to nic nie da).
To samo dotyczy korzystania z tego urządzenia jako dysku przenośnego (skopiujesz tyle danych ile wytrzyma bateria).
Konstruktor tego szajsu nie przewidział możliwości zasilania urządzenia innego niz bateria !!!
 

paulcity

New member
Witam,
to chyba racja że Digimate to lipa bo dzisiaj to nawet dysk w tym urządzeniu nie chce odpalić wyskakuje Error i szlak mnie zaraz trafi mam go dwa dni i już mam go dosyć.Będę składał reklamację bo za cholerę nnie chce ruszyć a bateria jest full a jak podłączę do PC to widzi tylko gniazda od kart pamięci a HDD ni cholery.
Mój apel na teraz nie kupować!!!!!!!!!
Może ktoś ma jakiś pomysł jak z tego wybrnąć reklamować czy naprawiać a może zmienić tylko obudowę .Please Help!!!!!:(
 

bankrootghost

New member
sformatowałeś dysk ?

jeśłi tak, to zrób clean disk (masz zajęty cały dysk i dlatego wywala Ci error).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

paulcity

New member
Dysk doostałem z urządzeniem już zamontowany i sformatowany i na pewno nie był pełny bo przed tym jak to się zaczęło to pokazywał ponad 75 GB wolnych zasobów.W tej chwili dysk milczy i nie pokazuje nawet ilości wolnych zasobów tylko Error
 

bankrootghost

New member
czy zrobiłeś to, co Ci napisałem (Cleaan Disk) ?
Nawet nie wiesz, jak szybko taki dysk się zapełnia w przypadku błędnych kopiowań.
Posłuchaj kolegi z doświadczeniem ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bankrootghost

New member
zatem:

Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania -> Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie Komputerem -> Zarządzanie Dyskami

tam musisz zobaczyć ten dysk i załóż na nim partycję podstawową i nie formatuj go z XP.
Sformatuj programem, który mają na stronie www.humanmedia.pl
 
Do góry