Problem z dźwiękiem na zewnętrznych głośnikach - Philips 43PUS8535/12

jahred666

New member
Witajcie,
mam taki zestaw:
1) TV Philips 43PUS8535/12
2) amplituner Denon RCD-M41DAB wraz z kolumnami SC-M41
3) subwoofer YAMAHA NS-SW050
4) laptop

TV połączony jest z laptopem kablem HDMI
TV połączony jest z amplitunerem za pomocą kabla optycznego
Amplituner jest połączony z subwooferem za pomocą kabla RCA-1RCA
Laptop połączony jest z amplitunerem za pomocą kabla Jack 3.5 -2xRCA

przez ostatnie 2 lata nie miałem żadnych problemów z dźwiękiem, jakiejkolwiek aktywnej konfiguracji bym nie używał dźwięk chodził idealnie na wyjściu na kolumnach do amplitunera.
Od 2 miesięcy straciłem dżwięk wyjściowy TV->amplituner. Na wyświetlaczu amplitunera wyświetla mi się komunikat OPTICAL IN 1 (2) SIGNAL UNLOCK. Do tej pory łączyłem TV z amplitunerem za pomocą kabla optycznego używając wyjść optycznych S/PDIF.
Po nagłej utracie dźwięku zrobiłem reset tv do ustawien fabrycznych, zmienilem kabel optyczny na nowy, po przeroznej kombinacji w ustawieniach dzwięku w TV nie dało to żadnego rezultatu.
Postanowiłem połączyć TV z amplitunerem wyjściem out z TV HDMI ARC. Niestety w amplitunerze nie mam wejść HDMI więc musiałem zastosować przejsciowke s/PDIF->HDMI - również nie dało to żadnego rezultatu...
nie wiem już co robię źle... jestem poprostu mega wkurzony brakiem dzwieku wyjsciowego z TV na kolumnach, bo przeciez do cholery przez 2 lata mi to chodziło! czyzby doszło do jakiegos uszkodzenia tego wyjscia w TV badz amplitunerze? Czy ktoś mógłby podsunąć mi jakieś rozwiązanie? z góry bardzo dziękuję!
 
Do góry