Problem z dźwiekiem dolby digital - samsung UE46EH5300 WXXH

slawinek

New member
Jest tak.
TV mam podłączony do kina domowego które dekoduje dolby digital 5.1 i 2.0.
Dźwięk z tv jest wyprowadzony światłowodem.
Z naziemnej TVP HD daje w digitalu 5.1 i nie ma problemu bo amplituner sygnalizuje że jest w 5.1 i wszystko o.k.
Niestety ale z USB z pendrive przy odczycie filmu divx z dźwiękiem AC3 5.1 jest problem bo tylko pokazuje że stereo .Ten sam film puszczony ze stacjonarnego playera (marnej marki Superior) z tego samego pendrive'a daje bezproblemowo dźwięk 5.1

Dlaczego nie idzie z USB z TV?
Może gdzieś coś gdzieś trzeba zmienić?
Proszę o info-z góry dzięki.
 

Szemot

New member
Jest zapewne to samo co w serii 8000 czyli każdorazowo musisz ręcznie w menu wybrać dźwięk. Wejdź w menu dźwięku i opcję SPDiF i tak wybierz już odtwarzając film żeby zamiast PCM było Dolby Digital. Niestety najprawdopodobniej przy każdym innym filmie będziesz musiał ręcznie to samo robić. Podobnie ze stacjami telewizyjnymi. w TVP HD pewnie nie musiałeś bo TVP HD daje tylko jeden dźwięk czyli Dolby Digital 5.1 Ale jak włączysz TVN HD to będziesz miał PCM Stereo i będziesz mógł także przestawić na Dolby Digital 5.1 przy wybranych filmach czy audycjach bo wiadomości czy reklamy tego dźwięku nie mają.
 

slawinek

New member
Dzięki kolego Szemot :) udało mi się wydobyć podanym przez ciebie sposobem 5.1 z USB.Nawet pamięta to ustawienie i nie trzeba ustawiać co film.

Co do ustawienia TVP HD z naziemnej udało mi się zmusić TV do zapamiętania ustawienia (bo faktycznie każdorazowo znikało).Trzeba przy wyszukiwaniu kanałów nie ustawiać polski tylko V.O. albo nieokreślony.Wtedy startuje zawsze z digitala a jeżeli chce się mieć PCM stereo to trzeba ręcznie zmieniać.Wadą tego rozwiązania jest to,że zdarzają się filmy (nie wszystkie) nadawane tak,że w 5.1 jest tylko wersja angielska bez polskiego lektora ale można wtedy włączyć napisy z pilota lub jeżeli się ręcznie przestawi na PCM stereo to pojawi się lektor PL ale zniknie digital.Coś za coś.

Tak więc dziękuję za podpowiedź i cieszę się że mogę otwarzać mkv w digitalu :)

Czy wiesz może jakim najtańszym sposobem zapodać do tv neta?Mam w mieszkaniu neta po wifi ale ten modem samsunga za 150 pln mi się jakoś nie uśmiecha no i kabel LAN ciągnąć też nie bardzo.Może są jakieś sprawdzone modemy w lepszych cenach? słyszałem coś o dodatkowym punkcie dostępu poprzez acces point lub ruter z taką funkcją ale czy zadziała?
Pozdrawiam
 

bakutomek

New member
Witam
Mam problem z dolby digital na moim ue55d8000, podlaczylem amplituner z telewizorem kablem optycznym ale nie ma dzwieku dd:/ sprawdzalem na filmie incepcja nadawnym w tvn hd, patrzylem zeby zminic w ustawieniach tv ale widoczna funkcja digital w tv jest nie podswietlona moge wybrac tylko pcm , jak ja wlaczyc?
 

Gnom84

New member
Witam. Mam ten sam problem i może ktoś mi poradzi. TV Samsung ue46d5500 podłączony optykiem z kinem domowym. Nie mogę włączyć DD z tv gdyż jest nie podswietlone, jest tylko spdif. Pomóżcie kochani bo troszku posmutniałem nie mogąć wycisnąć 5.1 z KD :). Dzięki z góry.
 

pela222

New member
Witam. Mam ten sam problem i może ktoś mi poradzi. TV Samsung ue46d5500 podłączony optykiem z kinem domowym. Nie mogę włączyć DD z tv gdyż jest nie podswietlone, jest tylko spdif. Pomóżcie kochani bo troszku posmutniałem nie mogąć wycisnąć 5.1 z KD :). Dzięki z góry.

Jest wątek zatytuowany:
"Telewizory Samsung + dźwięk 5.1 z wyjścia optycznego"
Podał bym link ale jakiś mistrz zablokował dodawanie lików jak masz mniej niż 5 odpowiedzi. (JA ma mniej :-(
Mam ten sam problem i właśnie zadałem pytanie odnośnie nadpisania EDID
 

Rafal7

Banned
Najpierw to musi film być z dźwiękiem 5.1 aby ta funkcja w tv była dostępna i możliwa do wybrania.
Odpalasz film z dysku wybierasz ścieżkę dźwiękową menu filmu DD, przy odpalonym filmie wchodzisz w menu tv i w ustawieniach dźwięku wybierasz DD.
 

pela222

New member
Najpierw to musi film być z dźwiękiem 5.1 aby ta funkcja w tv była dostępna i możliwa do wybrania.
Odpalasz film z dysku wybierasz ścieżkę dźwiękową menu filmu DD, przy odpalonym filmie wchodzisz w menu tv i w ustawieniach dźwięku wybierasz DD.

Dzieki kapusta ale problem nie dotyczy odpalania z dysku tylko z urządzenia podpiętego przez HDMI (tuner, blu-ray, ps4 etc)

Tutaj fragment wątku o którym pisałem w moim wcześniejszym poście:
1. Dźwięk pochodzący z urządzeń zewnętrznych (zewnętrzny tuner, dvd, blue-ray, konsola, komputer) podłączonych do telewizora za pomocą kabla HDMI

schemat:
5.1 (AC3, DTS) z HDMI -> TV -> Kabel optyczny -> kino domowe, amplituner -> 2.0

dzięki 5.1 pochodzący z urządzeń zewnętrznych podłączonych do TV za pomoca HDMI, wypuszczony kablem optycznym przez złącze SPDIF do kina domowego lub amplitunera wyjdzie jedynie w formacie 2.0 - tak jak zresztą wynika z instrukcji obsługi tv

Taką samą odpowiedz dostałem z obsługi klienta samsung polska.
Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Rozumiem Pana lecz opcja ta działa tak samo we wszystkich naszych telewizorach.

Sytuacji tej nie można zmienić.
Oznacza to, że sygnał podłączony do HDMI w TV na wyjściu
optycznym lub HDMI ARC będzie sygnał stereo.

Przekażę sugestię o zmianę tych opcji jednak nie mogę zagwarantować, że zostaną
dodane w nowym oprogramowaniu.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 801-172-678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej witryny internetowej samsung.pl, gdzie znajdzie Pan najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne.

*koszt połączenia wg taryfy operatora.

Z pozdrowieniami,

--------------------------------------------------------------
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.
tel: 801 1SAMSUNG
801 172 678 (pon.-pt. 8-20, sob. 8-17)
www.samsung.pl
Ten ciulowaty samsung (u mnie 65HU8500) nie potrafi przepuścić Ac-3. Opcja DD jest szara (niedostępna) bo ciulowaty samsung nie potrafi zrobić tego co robi Sony czy kupiny na allego hub hdmi za 100 pln.


Pytanie brzmi czy nadpisanie EDID coś da?
Tutaj moje pytanie w innym wątku na ten sam temat
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Wątpię żeby samsung chcial co kolwiek w tym kierunku coś zrobić, dla nich mija się to z celem i pewnie z ich tokiem myślenia.
Bo tak naprawde kto przepuszcza dźwięk przez tv a dopiero potem do amplitunera.
 

pela222

New member
@kapusta
Nie rozumiem o co ci chodzi? ... Pracujesz w samsung? Po co w takim razie robią 4 porty hdmi w one connect? Wystarczy jeden hdmi (arc) do podłączenia amplitunera. Prawda? Ciekawe kto przy zdrowych zmysłach wykorzystuje pozostałe? To jest twoja logika?
Ciekawe jaka jest ich?
A może ktoś kto posiada działające kino domowe bez wejść hdmi (3 wejścia cyfrowe) chciał by podłączyć do niego więcej niż 4 urządzenia (tuner nc+, Tuner Polsat, blu-Ray, ps4) i oprócz tego chce mieć na amplitunerze dźwięk przestrzenny z usług typu netflix, filmy z USB (telewizor) jest zainteresowany w podłączeniu tego wszystkiego do one connect a dźwiękiem chce wyjść na amplituner za pomocą jednego kabla optycznego? Hmmm.... Ciekawe czy o to chodzi...
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Zaczynasz przesądzać, a pracować w ktorej z takich korporacji jak samsung to bym mógł jakbym miał dobre stanowisko i odpowiednie wynagrodzenie.
Po to są cztery wejścia bo niekażdy ma amplitumer a chce podłączyć kilka urządzeń.
Podłaczanie polsatu czy nc+ to kolejne nieporozumienie, co tak jest dobrego że nadaje w 5.1, audycji jak na lekarstwo.
Nie wiem czemu tak tego dociekasz, każda firma tak ma w swoich tv i tyle.
 

pela222

New member
Po to są cztery wejścia bo niekażdy ma amplitumer a chce podłączyć kilka urządzeń.
Ok. Słuszna uwaga :)
Podłaczanie polsatu czy nc+ to kolejne nieporozumienie, co tak jest dobrego że nadaje w 5.1, audycji jak na lekarstwo.
hmm...wiekszość filmów na canal+, HBO, ale też i część na TVN leci w AC-3. To samo wydażenia sportowe na Canal+ Sport, Eurosport. Wiec tutaj akurat pozwole się nie zgodzić. (mam na myśli ścieżkę oryginalną choć czasem także polską)
Nie wiem czemu tak tego dociekasz, każda firma tak ma w swoich tv i tyle.
Telewizory Sony dają DD na wyjściu optycznym dla konfiguracji o której piszę (Sprzet zew HDMI). Wieć znów się nie zgodzę że każda firma tak ma.

==========WRACAJĄC DO MERITUM ================

Pytanie podstawowe brzmiało czy nadpisanie EDID może cokolwiek zmienić w kwesti obcinania syganłu AC-3 na stereo?
 

tomi1975

New member
witam kolegów
posiadam 46f6500,55h6500 i dokładnie taki sam problem,tuner tv i wszystko inne mozna podpiac pod ampli i po problemie ale materiały z netu to lipa wszystko obciete do stereo lub pseudo dts
widac samsung wymyslil upscaling z DD do Pro Logic :)
 
Do góry