"Problem" z dźwiękiem 65c745

raziel78

New member
Witam. Od początku. Mam tv 65c745, podłączyłem go do starego kina domowego Phillips lx3900sa: z tv optyk-konwerter-coaxial-kino. Bawiłem się trochę ustawieniami dźwięku aż w końcu ustawiłem mniej więcej tak: źródło dźwięku na auto a w zaawansowanych na dostęp. Tym sposobem jak oglądałem Avatara na Disney+ na tivi pokazywało mi się dolby vision i dolby atmos a na kinie szedł dźwięk po wszystkich głośnikach. Tak samo jak oglądałem film z dysku z dźwiękiem DTS HD na wyświetlaczu kina pokazywało że idzie dzięki DTS. I to wszystko szło na ustawieniu auto, nie musiałem przełączać ręcznie na tivi na wyjście optyczne. Wszytko dobrze działało aż do zeszło tygodniowej aktualizacji softu...
Teraz ja włączę telewizję i kino to dźwięk jest tylko stereo, w zaawansowanych ustawieniach dźwięku jest zaznaczone pcm, nie da się zmienić ani na auto ani na dostęp. Jak włączyłem znów Avatara dźwięk byl słaby i nie było już na tivi dolby atmos. Po zmianie wyjścia dźwięku na optycznie można przełączyć tylko między pcm a auto. No i nie wiem co robić, czy coś jeszcze kombinować z ustawieniami czy kupić konwerter HDMI arc to coaxial. Miał ktoś podobny problem lub jak go rozwiązać?
Pozdrawiam
 
Do góry