Problem z Avid Studio

vidmo

New member
Witam!
Program Avid Studio mam już prawie rok. Zmontowałem kilka filmów. Nie było większych problemów aż do czasu zrobienia płyty Full HD. Obraz i dźwięk były idealne do 1 godziny i 5 minut. Potem pojawiły się zakłócenia w obrazie uniemożliwiające oglądanie filmu. Problem z obrazem zniknął po ściągnięciu aktualizacji programu do wersji 1.1.0.2887 ale pojawił się gorszy problem- z dźwiękiem. Otóż po rozcięciu klipu na 2 części i odrzuceniu prawej części, w lewej części dźwięk znika. Nie było tego przed aktualizacją. Od mniej więcej października ubiegłego roku kontaktuję się z przedstawicielem technicznym Avid-a, ale niczego nie potrafił mi doradzić. Wysłałem jemu fragment filmu z mojej kamery i otrzymałem odpowiedź, że u niego wszystko jest w porządku. Na targach filmowych w Łodzi trafiłem do innego przedstawiciela Avid-a i na jego 2 komputerach sprawdziłem ten sam fragment filmu. Okazało się, że działa tak jak u mnie. Filmy z innych kamer, które udało mi się zdobyć działały prawidłowo. Dotyczy więc to tylko kamery nagrywających pliki z rozszerzeniem .2ts (moja kamera to Sony HXR-NX5E). Zarówno jeden, jak i drugi przedstawiciel obiecali zająć się sprawą, ale niestety nie zamierzają tego zrobić, bo teraz już nikt nie chce odbierać mojego telefonu (z wyjątkiem automatycznej sekretarki). Ściągnąłem wszystkie możliwe aktualizacje (nawet do kamery) i nadal bez zmian. Może ktoś spotkał się z tym problemem?- jeśli tak, to proszę pomóżcie, nie chcę z tego powodu zmieniać kamery. Żeby móc w ogóle pracować musiałem wrócić do wersji płytowej, ale nie mogę robić filmów o wysokiej rozdzielczości.
Pozdrawiam wszystkich VIDMO
 

MIKIWALDO

New member
U mnie dla HDV z karty i gubionego audio w wersji 1.1 pomogła wymiana biblioteki " MPEGSource.dll ".

Wklej w google :

Avid Knowledge Base
Avid Studio Hotfix Compilation

linka na razie nie mogę dodać:x


no chyba, że tą operację masz już za sobą.
 
Do góry