Problem ustawieniem Kanałów HD

leonczart

New member
Witam .
Dzisiaj dosyć długo ustawiałem antenę satelitarną mojemu koledze . Korzystałem z Wskaźnika sygnału Schwaiger SF9000
Po ustawieniu siły sygnału na około 90% miernik pokazywał jakość 100% a tuner milczał i pokazywał jakość 0% . Po chwili na ekranie telewizora w Panelu ustawień wskakiwała jakość sygnału na około 100 % , ale tylko na ułamek sekundy . Czy któryś z kolegów mógł by mi wyjaśnić to zjawisko ?
 

Lemil

Banned
Wydaje mi się, że ustawiłeś antenę dobrze, ale nie na tego satelitę, co chciałeś. Trzeba włączyć telewizor i tuner i kręcić czaszą w prawo-lewo, aż się pokaże obraz i dopiero wtedy przejść do dokładnego ustawiania.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nieraz wystarczy delikatne przesunięcie w prawo czy w lewo żeby jakość sygnału spadła. Ja swoją antenę ustawiałem z ojcem na czuja, i mam 85% siły i 100% jakości. Spróbuj delikatnie skorygować czaszę aż z łapie jakość, tylko to są minimalne przesunięcia, nie gwałtownie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepiej posłużyć się miernikiem ,nawet prostym .W przypadku monoblocka sprawa jest prosta bowiem wystarczy złapać jednego satelitę
Ponieważ na satelicie moc transponderów jest rożna ,regułą jest że ustawia się na najsłabszy ,moc sygnału także waha się w ciągu dnia (najsłabszy sygnał jest w nocy) .Część stacji nadaje w polaryzacji pionowej (np TVN ) a część w poziomej (np.TVP ) więc konwerter należy obrócić zgodnie z ruchem wskazówek zegara o pewien kąt (kąt skrętu konwertera ) jest różny ponieważ zależy od położenia ,w internecie są kalkulatory gdzie wystarczy wpisać swoja miejscowość i odczytać wynik - no i to by było na tyle
Pozostaje jeszcze kabel , musi być dłuższy niż 5m ponieważ zacznie się dusić głowica tunera

I jeszcze taka ciekawostka - w zasadzie anteny satelitarne są okrągłe ,ale jeżeli ktoś chce "zaszpanować" sąsiadom polecam antenę romboidalną włoskiej firmy Fraccaro
 
Do góry