Problem po kalibracji, brak dźwięku Onkyo TX-NR686

Kmieciunio

New member
Przeprowadziłem kalibracje nowo zakupionego kina, gdy wszystko się zakończyło i chciałem sprawdzić jak gra to okazało się że zginął dźwięk z tv. Mój telewizor nie widzi teraz w ogóle dekodera pod gniazdem hdmi. O co Kaman? Coraz bardziej mnie to zaczyna przerasta, pomocy!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wciśnij na ampli przycisk CBL/SAT a następnie przyciśnij do tego ON/Standy

Wykasuje Ci wszystko do ustawień fabrycznych i wówczas będziesz miał pewność, czy nic nie poknociłeś w ustawieniach.

Rozumiem, że na tv kompletnie nic nie widać, menu, wizji itp. Tak, jakby padło gniazdo?
Być może, że coś ustawieniach, lub coś z kablem. Bywa, że czasami działa, czasami nie.
To nie tylko na Onkyo. Sprawdz też przed resetem, czy oby na pewno nie masz przestawionego żródła w ampli, czyli (można za pośrednictwem pilota zerkając na wyświetlacz w ampli) :

1. Input/output Assign > 1. TV Out/OSD > HDMI out > i ma być na MAIN (nie na SUB)

Jak tutaj nic, to reset najlepiej wykonać

9817.png
 
Ostatnia edycja:

Kmieciunio

New member
Jeden problem rozwiązany, tzn. miałem przedstawione na SUV, a nie na Main. Przeprowadziłem cała instalacje od początku, ale dźwięku z tv nie ma nadal. Nie wiem do końca o co Kaman z tym arc, podłączony jest i kabel hdmi jak również optyczny. Przed konfiguracja wszystko grało.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Najlepiej napisz co z czym i jakimi kablami i pod jakie gniazda masz spięte-co.to znaczy ze przed kalibracja działało ? Na tym onkyo działało czy bez niego ? Piszesz ze to nowy sprzęt.
 

dziadek266

New member
Spróbuj tak jak u mnie jest:

1. Input/Output Assign - 4. Digital Audio Input i ustaw pod TV Optical 1 lub 2

4. Source - 3. Audio Select i ustaw Optical

Powinien być dźwięk z tv po kablu optycznym.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ampli ma passthrough, to wpinasz bezpośrednio z tv kabel HDMI do wyjścia ampli i po sprawie. Ja z optyków nie korzystam od lat. Dekoder wpinasz kablem hdmi do wejścia ampli pod CAB/SAT.
Załączasz ampli załączają się głośniki, wyłączasz ampli - załączają się głośniki w tv. Proste.
 

TEGESIK59

Member
W 609 jest tak Arc przez hdmi wejście przełącz na tv Następnie setup zjeżdzamy na hardware enter i hdmi enter hdmi control z off na on enter i działa
 

Kmieciunio

New member
Dzięki wszystkim za pomoc. Przedstawiłem w ustawieniach amplitunera na optical i pcm na on. Dźwięk jest, ale po przez hdmi arc mam jakiś problem. Jakaś łączność jest gdyż kiedy przyciszam pilotem od TV to przycisza sie ampli. Będę miał jeszcze sporo pytań ale to założę inny temat.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To w tv wyłącz opcje sterowania pilotem innymi urzadzeniami (powinna być) albo wylacz w ampli Hdmi CEC lub w tv
 

glaukos85

New member
Witam, mam ten sam problem. Kupiłem sprzęt w tym tygodniu i w 1 dzień pracował dobrze, po kalibracji mam ten sam problem. Tzn u mnie wykrywa normalne wszystko , mogę podgłosnic/zciszyc pilotem od tv ale nie mam dźwięku. Nawet mogę wyłączyć amp tym samym pilotem, ale już włączyć nie.
Najdziwniejsze jest to ze w 1 dzień wszystko działało normalnie, na drugi dzień już nie, nawet 3 kable testowałem bo myślałem ze to ich wina. Czy to może być wina gniazda hdmi ? Spróbuję zresetować ustawienia i zobaczę czy to coś pomogło, chociaż dziwi mnie ze nowy sprzęt i już podobny problem nie tylko u mnie
 

PiotrekMit

New member
Witam, mam ten sam problem. Kupiłem sprzęt w tym tygodniu i w 1 dzień pracował dobrze, po kalibracji mam ten sam problem. Tzn u mnie wykrywa normalne wszystko , mogę podgłosnic/zciszyc pilotem od tv ale nie mam dźwięku. Nawet mogę wyłączyć amp tym samym pilotem, ale już włączyć nie.
Najdziwniejsze jest to ze w 1 dzień wszystko działało normalnie, na drugi dzień już nie, nawet 3 kable testowałem bo myślałem ze to ich wina. Czy to może być wina gniazda hdmi ? Spróbuję zresetować ustawienia i zobaczę czy to coś pomogło, chociaż dziwi mnie ze nowy sprzęt i już podobny problem nie tylko u mnie

Mam podobny problem z TV samsung 55 " 4k .
Amplituner Onkyo TX-NR686
Gośniki HECKO Aurora 1000 2 kolumny + centralny.

Zakupiłem pół roku temu podłączyłem i do wczoraj hulało. Dzwięk z głośników gdy był TV z dekoderem Polsatu i gdy oglądam Youtube albo Netflix. Wyłączałem dekoder gasł TV i ampli itd . Podłączone przez ARC ( w ampli i tv są złącza ) .

Wczoraj czar prysł. Nagle podczas oglądania zanikł dźwięk z kolumn . zgłaszam pilotem od TV na TV cyferki się zwiększają i ampli też . Zresetowałem skonfigurowałem raz jeszcze ampli wykrył TV przełączył automatycznie na kolumny z zestawu . Cisza ........ Kupiłem nowy przewód dalej cisza .

W TV CEC jest włączony. Mój TV ma ten Anynet+ który do tej pory działał. Teraz klapa .
 

Yahoou77

Member
I jak, udało wam się rozwiązać problem? Mam podobny kłopot z Onkyo TX-NR686 i tv TCL 65DP600. Działał kanał zwrotny ARC a teraz nie działa :(
Na początku wogole nie działał kanał zwrotny, więc myśląc że to wina kabla HDMI, zakupiłem porządny kabel z certyfikatem "HDMI Premium" i nadal nie działało. Poczytałem coś w sieci i polecano, aby wyłączyć zarówno amplituner i tv z sieci na minimum minutę (wyciągając wtyczki z gniazdek) i włączyć ponownie. Pomogło! Tv sparował się z amplitunerem i wszystko działało cacy. Wyłączyłem sprzęt (Standby) na noc a na drugi dzień znów nie działa ARC :( No ręce opadają. Chwilowo jadę po optyku dźwięk TV-->Onkyo...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

DarkMag

New member
Ten typ tak ma. Raz mi tylko działało po aktualizacji ampli. Próbuj parować go do skutku (menu 7.4 ostatni krok).
Mi to nie przeszkadza bo z TV jest paskudny dźwięk czy to YT czy Netflix. Z Xbox jest o niebo lepiej. Może to wina mojego TV.
 

Saper781

New member
Odgrzeje temat, problem ten sam, gdy źródłem jest TV (you tube, netflix etc) nie ma audio, tylko obraz. Sprzęt to samsung seria Q70, a ampli to ONKYO TX-NR6100. HDMI podłączony do gniazda w TV z ARC, a w ampli ten tryb włączony, oczywiście TV podłączony do HDMI out (z ARC oczywiście). Na tetflixie czasem zadziała ale tylko przez pare sek, i z mocnymi zakłóceniami po czym ampli przerzuca mi obraz na gniazdo hdmi in, gdzie wszystko działa. Poprawka, w netflixie nagle dźwięk się pojawił... na yutubie ciągle brak...
 
Ostatnia edycja:
Do góry