Problem po aktualizacji Sony XJ90 65

YakiTaki

New member
Witam.
Dzisiaj zainstalowałem najnowszą wersję oprogramowania układowego wersja v6.5929. Po poprawnym zakończeniu aktualizacji nie odbierała mi telewizja. Był tylko czarny ekran. Telewizja UPC na Boxie 4K. Nie mogłem się również dostać do menu dekodera. Po prostu cały czas czarny ekran. Ale menu telewizora działało i mogłem wejść w aplikacje normalnie. Po wejściu do YouTuba miniaturki filmów wyświetlały się normalnie, ale już przy próbie odtworzenia jakiegoś filmu był zielony ekran. Ta sama sytuacja w serwisie Netflix.
Zauważyłem że dekoder miałem podłączony do wejścia HDMI 4 i miałem ustawiony na nim ulepszony format. Po zmianie na standardowy format wszystko wróciło do normy. Telewizja działa i reszta też.
Czy możliwe żeby po tej aktualizacji nie działał mi ulepszony format tak jak było do tej pory? Czy to przy dekoderze 4K nie ma znaczenia czy mam ustawiony ulepszony czy standardowy format?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zresetuj i wgraj jeszcze raz aplikację, być może w trakcie powstał jakiś bug.
 

YakiTaki

New member
Dokładnie, tak.

Niestety przywrócenie tv do ustawień fabrycznych nie powoduje powrotu do stanu z przed aktualizacji. Wydaje mi się, że jednak ta najnowsza aktualizacja coś zepsuła lub coś jest z moim dekoderem. Dziwne jest to, że przed aktualizacją dekoder odbierał na ustawionym ulepszonym formacie HDMI a teraz odbiera tylko w trybie standard.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Niestety przywrócenie tv do ustawień fabrycznych nie powoduje powrotu do stanu z przed aktualizacji.

Nie powoduje bo powodować nie może. Kiki pisal żebyś wgrał ponownie aplikacje które nie działają a nie że cofnie się wersja softu do wcześniejszej...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

YakiTaki

New member
Nie powoduje bo powodować nie może. Kiki pisal żebyś wgrał ponownie aplikacje które nie działają a nie że cofnie się wersja softu do wcześniejszej...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Jaką aplikację mam wgrać ponownie po resecie? jeśli nie działa mi telewizja na wejściu HDMI kiedy mam w ustawieniach sygnału HDMI "ulepszony format". Jest czarny ekran. CO jest dla mnie dziwne kiedy jest ustawiony ten ulepszony format odtwarzanie filmów na Youtubie czy Netflixie charakteryzuje się ty, że jest tylko cały zielony ekran. Problemy znikają kiedy zmienię ustawienie wejścia HDMI na "standardowy format". Więc jaką aplikację mam wgrać ponownie? skoro nie dział mi nawet dekoder z TV. Do tej pory wszystko śmigało przy ustawionym "ulepszonym formacie" Oczywiście przełączyłem na standardowy format i narazie wszystko oglądam. Ale skoro mam dekoder 4k to telewizor powinien odbierać go na ulepszonym formacie wejścia HDMI które jest do tego sygnału przeznaczony.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ależ oczywiście że powinien, ja nie twierdzę że nie, mało tego nie twierdzę że Kiki podał panaceum na Twój problem i że to pomoże, ja tylko mówię o co mu chodziło bo wiadomym jest że przywrócenie do ustawień fabrycznych nie spowoduje cofnięcie się wersji softu do wcześniejszej... To jest taka porada jaką zazwyczaj się stosuje w takich przypadkach, czyli przywrócenie do ustawień fabrycznych lub jak to Kiki mawia "twardy reset" - czasami to pomoże a czasami nie...
Ja raz miałem podobny przypadek z xh9096 że nie było obrazu z dekodera canal+. Wymieniałem kable, kombinowałem na rożne sposoby i pomogło dopiero ponowne zainstalowanie dekodera w sensie tak jak się robi gdy pierwszy raz odpalasz tv po wyjęciu z pudła... Dopiero jak przeleciałem tę konfigurację zaskoczył...
 
Do góry