Problem - Ferguson 7600: wwww i zwiecha

koremi

New member
Witam serdecznie i proszę o pomoc,
od tygodnia mam Fergusona 2CI +1, wersja opr. 1.85, sprzętu 2.01, boot 1.00
chcę odbierać C+ którą mam w abonamencie, też od tygodnia, wcześniej miałem słonko
jako że antena była lekko przesunięta (ustawiona jest i był na HB) miałem problemy ze złapaniem TNT i Disney Channel na Polsacie w rezultacie po przejściu na C+ nie łapało mi programów TVN-owskich, Style, Meteo czasami TP1 TP2. Wlazłem na dach wydaje się że wyregulowałem, TVN załapywał chwilowo, wymieniłem cały kabel antenowy bo stary był popękany i przy okazji zgubiłem sygnał HB. Aby odnaleźć sygnał wtachałem z kolegą telewizor i ferdka na dach. Wszystko spieliśmy i zadziałało jakość siła 90 i więcej, to były ostatnie chwile kiedy ferdek reagował jeszcze na sygnał z anteny w sposób logiczny (może dekoder przemarzł). Od tej pory pokazuje jak zaklęty na wyświetlaczu BOOT, load, WWWW: 97% poziom sygnału, jakość 0-02-04% i nie ma znaczenia czy kabel antenowy jest podłączony czy nie. Wiem że WWWW to brak listy więc wczoraj wgrałem oryginalne oprogramowanie ze strony ferdka wersja tez 1.85 wstało i dalej WWWW, normalne , wprowadziłem domyślną listę kanałów dla C+ i pokazuje calutki czas poziom sygnału 97% na wszystkich kanałach wyskakuje zakodowane po chwili brak sygnału a tam cały czas 97%. Jedne co znikło to WWW. W ustawieniach anteny nie ważne jaki satelita zawsze poziom 97 jakość 00,02,04,
W wyszukiwaniach automatycznych to samo, widzi transpondery HB w ilości 96 i powoli je jedzie, sygnał cały czas 97 i 0,02. trwa to 30 min, zegar wskazujący czas też dziwnie się zachowuje nie liczy płynnie a skacze, na liście z lewej nazwy kanałów się pojawiają stacje radiowe tez, po skanowaniu zapamiętuję listę zapisuje i .. nic cały czas 97 % zakodowany i później brak sygnału choć ma 97%.
Może to uszkodzenie mechaniczne, że nie dociera sygnał, inne dekodery podłączam i wszystko gra jakość siła realna koło 80-90 i świecą.
Próbować na sofcie $ ?, mógłbym ale niech mi zacznie najpierw wskazywać logicznie jakość i poziom bo nie będzie to miało sensu? Może będzie trzeba słać do serwisu więc czekam jeszcze z softem $, są trudności z powrotem do oryginału. Co dalej radzicie.
 

Hollo

New member
A nie masz jakiegos kolesia z anteną już ustawioną żeby normalnie do niego pójść i sprawdzić ??? Być może to rozwieje niektóre z twoich problemów ??? Ja osobiście używam FX7600 no i chyba jestem zadowolony ale już powoli przymierzam się do AZBOX-a HD. A co do WWW to MENU -> Instalacja ->Ustawienia fabryczne ->Przywróc listę kanałów -> wybierz sobie Cyfrę i ma ganiać a jak nie to może normalnie na swiecie naciśnij przycisk TV/RADIO

- Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry