Prezent dla rodziców za 2tys

MrFlash

New member
Witam.
Zwracam się do was o pomoc w wyborze telewizora który chce kupić dla rodziców.
Oni oglądają tylko telewizje SD głównie z C+ bez HD lub zwykłej anteny.
Na ten zakup przeznaczam 2000zł to jest już górna granica.
Telewizje oglądają z odległości od 2,5 - 4 metrów
do telewizora nie będzie podpięta żadna konsola, komputer czy coś w tym rodzaju może tylko DVD ale i tak głównie będą oglądane divxy.
Mój wybór padł na plazmy z tego względu że lepiej odtwarzają SD
Moje propozycje które znalazłem na Ceneo.pl to:

PANASONIC TH-37PV80
Panasonic TH-42PV8
Panasonic TH-42PX8
Samsung PS42A451P

Samsung PS42A410
LG 42PG200R

Parametry mają podobne opinie na ceneo też dobre ale co będzie najlepszym wyborem?
 

digitalus

Banned
Witam
radze sie pospieszyc z kupnem telewizora . to ostatni dzwonek. jesli kurs euro bedzie na takim wysokim poziomie to nie ma co liczyc na nizsze ceny telewizorow. po wyczerapaniu sie zapasow magazynowych ceny moga byc w kosmosie. w Polsce sprzet elektroniczny nigdy nie byl tanszy niz w niemczech.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Polecam Panasonica 37PV80, lub większego brata 42PV80 ;)

Jeśli rodzice będą skłonni oglądać obraz SD (4:3) rozciągnięty na cały ekran (16:9) i dodatkowo oglądają różne programy, to powinien być bardzo dobry wybór. Przy przeplataniu z różnymi programami tv seanse dvd i divx (czarne pasy na ekranie góra/dół) nie będą stanowiły problemu.

Jaki tv aktualnie oglądają rodzice, z jakiej odległości?

Pozdrowienia!
 

MrFlash

New member
telewizor kupie w ciągu dwóch tygodni a jeszcze jedno dotyczące tego chodzi o to żeby telewizor grał parę ładnych lat aż znowu nie będzie okazji kupna nowego w prezencie :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Sporo zależy od samego pomieszczenia, jego wielkości i układu, od tego czy telewizor będzie postawiony czy też będzie wisiał na ścianie oraz od preferencji oglądających. Jeśli to ma być prezent to masz zgryz :) Ale przyjemny zgryz :)
Swoim rodzicom kupiłbym tv w rozmiarze 42" a teściom 37" - ale nie ze względu na lepszy czy gorszy stosunek do jednych czy drugich, ale właśnie ze względu na różne pomieszczenia, w których telewizorki znalazłyby miejsce dla siebie.
Pytanie czy rodzice gustują w większych gabarytach czy też rozmiar tv może ich przytłoczyć, jeśli będzie za duży. Są to aspekty do rozważenia ale model PV80 jest na pewno warty uwagi.

Wydaje mi się, ale mogę być w kompletnym błędzie, bo przecież nie znam Twoich rodziców, że dla nich dobrym wyborem mógłby być 37PV80 - z danej odległości obraz będze mniejszy ale, jakby to napisać, subiektywnie lepszy (mniejsza powierzchnia=słabiej dostrzegalne błędy i artefakty obrazu). No i odrobinę mniejsze zużycie energi elektrycznej.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

MrFlash

New member
Jeśli chodzi o pomieszczenie to ma około 24m2. Czy rozmiar będzie miał znaczenie to będę musiał sam ocenić ale wiem że ojcowi będzie się podobał większy czyli 42 a z modelu pv80 to mniejszy tylko 37 i taki powinien wystarczyć. telewizor będzie stał w rogu pokoju na szafce, będę musiał zmierzyć czy te 100cm szerokości 42" nie będzie zbyt dużo.
Najlepszym wyborem z wymienionych plazm będzie PV80 tylko jeszcze ten rozmiar. Czy dla odległości 2,5m (tak najczęściej ojciec siedzi od telewizora) lepsze będzie 37 czy 42?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Prawidłowa odpowiedź brzmi: To zależy. W tym przypadku od Twojego taty i pewnie w mniejszym stopniu (mniej, jak zgaduję, czasu spędzanego przed telewizorem) od Twojej mamy. Rozmawiałeś z nim(i) na ten temat?

Pozdrowienia!
 
J

Judash

Guest
42" ogladam z 2,5-3m i jest OK.Mysle, ze 37" bedzie dla starszych i tak monstrum ;).
 

MrFlash

New member
to ma być prezent wiec nic im nie powiem wiem ze 37 ojcowi nie przeszkadza bo czasami ogląda u brata na 37" i jest dla niego ok a dopłata 300zł za 42" jest tego warta? jakość obrazu jest ta sama a na 37 obraz jest mniej rozciągany niż u większego brata, czy jest w tym duża różnica?
 
J

Judash

Guest
Jest coraz wiecej programow nadajacych 16/9 i to sie bedzie zmieniac.Mnie nie przeszkadza rozciagniety obraz, ale nie moge juz nawet patrzec na 29" 4/3... przywykna.Kup 42" na starosc beda wiecej widziec.
 

MrFlash

New member
No to sprawa załatwiona i wybór już padł a narzekać raczej nie powinni :)
Dziękuje za pomoc i szybkie rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam.
 

cygan

Member
Dość pieprzenia. Doradźcie najlepiej KURO. Jest limit i tyle. Zwiększy do 2500zł, to zaczniecie polecać taki za 3000zł... Wybór jest między 37PV80 a 42PV8. To jest wybór nie dla Was ani dla pytającego. Jest to prezent dla ludzi starszych troszkę wiekiem. Ostatnio doradziłem 42PV8(1999zł) osobom w rodzinie po 50-ce. Kupili i są zachwyceni! Nawet MEGA KURO by ich bardziej nie zachwycił. Po co minimalnie zauważalny większy kontrast, 3 HDMI zamiast 2, slot na SD (i ten wieśniacki połysk, ale to sprawa gustu,więc pomijam)... - w życiu nawet tego nie zauważą! Jeszcze mają oglądać do 4m. Im większy tym lepszy przy tych odległościach, a z każdym rokiem, nie ujmując zdrowiu Twoich rodziców, będzie ten ekran im się zmniejszał.
 
Do góry