Prawa w czasie gwarancji

Meloman69

New member
Bez reklam
Tak sobie rozmyślam czekając na powrót projektora z naprawy, że tak naprawdę istotnym dla mnie jest to, że na czas naprawy nie dysponuję sprzętem. Nie tak ważne jest, że naprawa jest wykonywana gratisowo w ramach gwarancji.
Przecież tego czasu nikt mi nie zwróci. Nie mogę korzystać z zakupionego projektora, bo ten jest w naprawie. Więc formalnie - jestem "poszkodowany". Zdaję sobie sprawę, że prawnie nic nie wskóram, ale dobrze by było, gdyby wprowadzić ogólne przepisy, że w okresie gwarancji, na czas, kiedy urządzenie jest w naprawie, gwarant pokrywał "straty" np. 0,05% z ceny projektora za każdy dzień (lub udostępnia sprzęt zastępczy).

A przy okazji - czy ktoś reklamował sprzęt Epsona (projektor)? Jak długo czekał?
Bo minął już (dopiero) tydzień, a mnie już roznosi...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przeciez w warunkach gwarancji powienes miec napisane ile moze trwac naprawa, np 14 dni roboczych (co czesto znacza 14 dni u nich plus skrajne weekendy i kurier daje miesiac :) )
 

tdx

New member
Bez reklam
Pamiętam Auree Philipsa kilka lat temu to każdy model miał przypisanego osobistego serwisanta który miał się pojawić w domu do 24 godzin a naprawa miała trwać niewiele dłużej :)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Przeciez w warunkach gwarancji powienes miec napisane ile moze trwac naprawa

Problem w tym, że w gwarancji nie ma określonego czasu na naprawę. Nie wiem czy jest to zgodne z prawem. Muszę poszperać w przepisach...
Teoretycznie mogą sprzęt naprawiać roku lub dłużej. Po mojej telefonicznej prośbie dostałęm dzisiaj mailem wiadomość, że część POWINNA zostać dostarczona do końca przyszłego tygodnia. Plus okres na samą naprawę urządzenia...
Czyli nie wyjęte minimum 3 tygodnie...
NO I PYTANIE ZASADNICZE:
W jakim stanie wróci projektor?
 

.:PhaRaoN:.

New member
Prawa gwarancyjne w wiekszosci zaleza od samej firmy ,nawet nie dystrybutora.ja montuje proj na wyspach i tutaj np NEC ma zasade wymiany projektora u klienta na nowy po wczesniejszej rozmowie telefonicznej i wyslaniu np fotek NEC wysyla technika i on na miejscu wymienia na nowy ,trwa to max 48h od zgloszenia.Podobne dziala jvc.Ale sa firmy ktore robia strasznie "pod gorke" i zwalaja cala robote na dystrybutorow ktorzy roznie podchodza do sprawy.
 

valdi74

Member
A przy okazji - czy ktoś reklamował sprzęt Epsona (projektor)? Jak długo czekał?
Bo minął już (dopiero) tydzień, a mnie już roznosi...
Reklamowałem projektor Epsona jakoś niecały rok temu. O ile mnie pamięć nie myli, to czekałem coś około tygodnia. Ale to pewnie zależy czy akurat mają na stanie część, którą trzeba wymienić czy muszą sprowadzić. W serwisie HK raz czekałem 5 tygodni a innym razem 2 dni.
 
Do góry