Praktica Dvc 5.1 Hd

hidari

New member
Practica full HD

Witam. Czy mogę prosić o opinie użytkowników tej kamery? Zastanawiam się nad jej zakupem. Z góry dziekuje.
Piotr
 

Rafal D.

New member
Od wczoraj kupiłem Praktica DVC 5.4 FHD, rozdzialność 1080p lub 720p, wolę 720p, że ma stabilizator i lepsze płyność 60FPS niż standard... Nagrywa filmy pliki MOV, da się konwertować na AVI z 720p lub 1080p za pomocą program DivX Converter. Akumulator trochę za słaby, muszę kupić jeszcze jeden akumulator... ;)

Zalety:
+Jakość obrazu
+Rozdzialność 1080p
+Stabilizator tylko 720p
+Wygląd menu
+Niezle jakość obraz zdjęcie 8 megapikseli
+Lampa dioda
+Wygląd i styl kamera

Wady:
-Akumulator
-Za wolny zoom
-Brak złacze HDMI do telewizor

Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

Zxziom

New member
Rafal D. masz jakieś sample (przykład) wideo z tej praktiki 5.4 fhd.
Jestem bardzo ciekawy, ponieważ chętnie bym zakupił taki sprzęt jako kamera na imprezy niebojąc że coś się z nią stanie.
Dobra jest stablizacja?
I czy wogóle ktoś dogląda ten temat??
 

robo74

New member
Praktica DVC 5,4 FHD

witam
Mam kamerę Practica Dvc 5,4 Fhd i nie wiem jakiego programu użyc aby zgrać film na płytę i oglądać na dvd ,jestem laikiem to moja pierwsza kamera w kompeleci jest program Presto ale po ang Jak ktos moze to niech podpowie
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

tomo66

New member
Ja mam taki sam dylemat jak kilka osób w tym temacie.

Bardzo proszę o opinie na temat kilku kamerek.
1 Praktica 5.2
2 Praktica 5.4
3 Toschiba camillo H20

Która z nich spisze się lepiej w ciemnych miejscach. np noc burza.
Która lepiej łapie ostrość?

Dzięki za odpowiedz
 

robo74

New member
Practica Dvc 5,4 Fhd

witam
Mam kamerę Practica Dvc 5,4 Fhd i nie wiem jakiego programu użyc aby zgrać film na płytę i oglądać na dvd ,jestem laikiem to moja pierwsza kamera w kompeleci jest program Presto ale po ang Jak ktos moze to niech podpowie
Pozdr
 

szeniek

New member
piasecznocity napisał:
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Czy akumulator NP-120 od tej kamerki jest kompatybilny z najnowszą jej wersją Praktica DVC 10.1 ?

NP-120 to typowy akumulator do urządzeń FUJI zaadoptowany przez PRAKTICA do takiej kamery jak ta. NP-120 to NP-120 i nie ma tu znaczenia rodzaj zasilanego sprzętu. Nie daj się tylko nabrać na pojemności rzędu 2900-3500 mAh (są nierealne)

Pzdr
 

piasecznocity

New member
to może inaczej ...
razem z kamerka Praktica DVC 10.1 kupiłem taki akumulator:

h..p://img709.imageshack.us/i/dsc03105d.jpg/
h..p://img695.imageshack.us/i/dsc03104c.jpg/
h..p://img16.imageshack.us/i/dsc03106hy.jpg/

(nie mogę wstawiać normalnych linków bo mam za mało postów)

ponieważ nie ma na nim podanego typu nie za bardzo wiem jaki mam kupić dodatkowy. Mogę się domyślać że będzie pasował z niższego modelu Praktica DVC 5.1 wspomniany właśnie NP-120, ale nie mam 100%-towej pewności. Nie chce wydawać 100 złotych (planuje dokupić dwie sztuki) w ciemno. Stąd to pytanie.
 
Ostatnia edycja:

szeniek

New member
piasecznocity napisał:
to może inaczej ...
razem z kamerka Praktica DVC 10.1 kupiłem taki akumulator:....

Porównałem ze swoją NP-120 i niestety to trochę inny typ (zamienione miejscami bieguny + i -). Według producenta Twój typ to DV 10 a wg sprzedawców na Allegro NP-120 (ufam raczej producentom) . Ponieważ jest to dosyć nowy sprzęt to akumulatorki pojawią się ale dopiero za jakiś czas. Jaki ? Trudno powiedziedzieć. Jeśli sprawa pilna to pytaj tam gdzie nabyłeś kamerę. Przy okazji - jak się sprwdza stabilizacja w tym modelu?

Pzdr
 

meteo

New member
Rafal D. napisał:
Od wczoraj kupiłem Praktica DVC 5.4 FHD, rozdzialność 1080p lub 720p, wolę 720p, że ma stabilizator i lepsze płyność 60FPS niż standard... Nagrywa filmy pliki MOV, da się konwertować na AVI z 720p lub 1080p za pomocą program DivX Converter. Akumulator trochę za słaby, muszę kupić jeszcze jeden akumulator... ;)

Zalety:
+Jakość obrazu
+Rozdzialność 1080p
+Stabilizator tylko 720p
+Wygląd menu
+Niezle jakość obraz zdjęcie 8 megapikseli
+Lampa dioda
+Wygląd i styl kamera

Wady:
-Akumulator
-Za wolny zoom
-Brak złacze HDMI do telewizor

Pozdrawiam ;)

W 720p nagrywa 60fps?? Chyba w WVGA.
 

jurvua

New member
Witam,
co poradzilibyście,zeby poprawic jakość nagrania koncertu z tejże kamery: Practica Dvc 5.1.HD... Trzaski próbowałam eliminowac w Goldwave, konwertowalam natomiast programem Pazera Mov to Avi,zeby edytować film w avi,bo w mov.,to kiepsko. Szkoda,ze jakosc podupadla. Coz tym zrobic? Generalnie chodzi mi o poprawienie jakości brzmienia i obrazu pliku avi. Głównie chodzi o trzaski i zaszumiony wokal oraz dzwięk perkusji.
Wdzięczność byłaby,naprawde.
 
Do góry