Poziome paski i przesunięcie wideo po konwersji [m2ts]

Darassus

New member
Do obróbki wideo używam pełnej wersji PowerDirector 9. Obrabiam film w formacie m2ts. Obróbka polegała na podzieleniu jednego filmu na 2 fragmenty i dołożeniu zanikania pomiędzy tymi fragmentami. Następnie w zakładce "Produce" wybrałem opcję "H.264 AVC" i profil "AVCHD 1920x1080 (24Mbps)". Po konwersji film działał płynnie, jednak w lewym dolnym rogu pojawiły się trzy "niewidoczne" paski, między którymi obraz jest przesunięty. Załączam screen z filmu. Dołączyłbym odnośnik do filmu na YT, jednak mam problemy z wgraniem go na serwer. Posiadam pakiet kodeków K-Lite 32 bit. Zapisywanie pliku wynikowego w innym formacie nie pomogło, paski i przesunięcia nadal były widoczne. Proszę o pomoc.

Screen
http-//zapodaj-net/56b66468d9d40.png.html

Nie mogę dołączyć linka, dlatego też pierwszy znak "-" proszę zamienić na ":", a drugi na "."
 
Ostatnia edycja:

fransua

New member
Nie widzę tych niewidocznych pasków w lewym dolnym rogu. Jedyne co widzę to przesunięcie na kabinie lokomotywy. Jak bawiłem się tym programem to zauważyłem, że miał on problemy z kodowaniem gdy używało się wspomagania sprzętowego karty graficznej. Wyłącz to i zobacz wtedy czy niewidoczne zniknie ;)
 

Darassus

New member
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi właśnie o to przesunięcie. Ten zrzut pochodzi z filmu wykonanego bez wspomagania sprzętowego. Po zaznaczeniu opcji wspomagania przez hardware do przesunięcia obrazu doszło jeszcze jego drganie w miejscu przesunięcia...
 

joker

New member
czyli masz problem z usuwaniem przeplotu. Znajdź lepszy algorytm do usuwania przeplotu. W VLC YADIF (2x) bardzo dobrze usuwa przeplot.
 

Darassus

New member
czyli masz problem z usuwaniem przeplotu. Znajdź lepszy algorytm do usuwania przeplotu. W VLC YADIF (2x) bardzo dobrze usuwa przeplot.
Czy VLC usuwa przeplot tą metodą tylko przy odtwarzaniu filmu? Próbowałem konwertować wideo, jednak zapisało mi tylko plik o rozszerzeniu .ps. W jaki sposób można prawidłowo usunąć przeplot z filmu w VLC i zapisać go jako oddzielny plik?
 
Do góry