Powitanie

maymaj14

New member
Witam wszystkich,
jestem tutaj ponieważ mam problem z tv oraz soundbarem oba urządzenia są marki samsung.Mam nadzieję że pomożecie w rozwiązaniu mojego problemu.
Tv ue46f6770 i soundbar hw f450 do pewnego momentu działały super i bez problemu.Zmieniłem dekoder telewizji kablowej na hd i od tego dnia zaczął sie kłopot choć zmiana dekodera to może przypadek.W soundbarze znikła funkcja tv(jak wszystko działało wówczas można było wybrać źródło czyli HDMI,TV,USB,AUX,D.IN,BT) i jak się domyślam to może być przyczyną mojego problemu.Kiedy głośniki współpracowały z tv na wyświetlaczu wyświetlała się informacja (TV ARC)
teraz poprostu tego nie ma. Próbowałem już chyba wszystkich rozwiązań czyli zmiana podłączenia kabla HDMI, reset tv,ręczne uruchamiania Anynet TV,zmiana kabla HDMI (wszystkie które używam są 1,4 obsługują ARC) próbowałem też połączyć urządzenia bezprzewodowo lecz soundbar widzi, łączy się i działa z pozostałymi urządzeniami jakie mam w domu, telefon komputer ale nie widzi i nie łączy się w ten sposób z tv. Pomyślałem że może soundbar jest uszkodzony i wymieniłem na drugi egzemplarz działał jedno popołudnie i problem pojawił się znowu :(. Nie widząc innego wyjścia wezwałem serwis do tv.
Jeżeli ktoś z was ma jakiś pomysł który może rozwiązać moją zagadkę to bardzo proszę o pomoc
 
Do góry