Powierzchnia projekcyjna

R2r

New member
Witam,

Do tej pory filmy oglądałem korzystając ze służbowego projektora (InFocus LP540) i ściany która nie do końca jest biała :)
Jako, że jest to konfiguracja sprzętowa niepolecana do kina domowego postanowiłem to zmienić...

Planuję zakup zestawu projektor + ekran. Projektor już chyba wybrałem - Sanyo Z700 ekran też ale nie do końca. Chciałbym kupić ekran Adeo Motorized LInear (w przypadku problemów z domknięciem budżetu zdecyduję się na wersję Winch - ekran rozwijany przy pomocy korby).

W przypadku ekranu mam problem z wyborem powierzchni projekcyjnej, poczytałem już trochę na temat różnic między powierzchniami typu grey i white. Niby wiem o co chodzi ale chciałbym porównać te powierzchnie "w akcji". Mam w związku z tym pytanie, czy ktoś wie gdzie można takiego porównania dokonać. Dla ułatwienia dodam, że mieszkam na Śląsku i w gre wchodzi okolica, ew. województwa ościenne.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Intertype?

Cinematic?

Ja z Gdańska jestem, ale coś mi tak się kołacze... Wygooglaj, zadzwoń, zapytaj... ;)
 

R2r

New member
Dzięki.

Żadna z powyższych firm nie chwali się na swoich stronach co można u nich zobaczyć. Będę musiał tam przedzwonić w poniedziałek.

Cinematic sprawia wrażenie profesjonalnej firmy natomiast Intertype budzi we mnie mieszane uczucia. Z dużą ostrożnością podchodzę do firm, które na swoich stronach "dorabiają" reklamami z googli w dodatku promując przy tym konkurencję...

Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie, po wizycie na stronach tych firm. Może są osoby, które były w wyżej wymienionych firmach i mogą powiedzieć co można zobaczyć na miejscu?
 

R2r

New member
Skontaktowałem się z Intertype, niestety mają tylko próbki powierzchni w formacie A4 to trochę mało, żeby przeprowadzić projekcję testową. Poszukam jeszcze czegoś na Śląsku. Jeżeli nie znajdę to chyba będę się musiał wybrać do Wrocka.

Był ktoś może w sklepie Cinematic??
 
Ostatnia edycja:

R2r

New member
Znalazłem dziś firme Super AV - na ich stronie super-av.pl jest informacja na temat showroom'u. (nie mogę wstawić linka, bo forum uważa mnie za spammera :) )

Mają tam ekran na którym można porównać różne powierzchnie i kilka innych zabawek. Muszę się tam wybrać :) Był już ktoś tam, czy będę przecierał szlak?
 
Do góry