Powiedzcie co byście wybrali w moim przypadku.

cosby

New member
Konkretnie ojcu chcę sprawić prezent. Mam do wydania 3300 - 3500 zł. Rozważam dwie opcje: LCD LG 42LC51 i PLAZMA SAMSUNG 42C91H. Ojciec lubi gadźety i napewno lada dzień podepnie sobie pod to kompa. Jednak jeśli chodzi o sygnał to tylko SD z kablówki. Możecie podpowiedzieć co zrobić? PLAZMA - boję się że niższa rozdzielczość może mu nie odpowiadać, LCD - ciut gorsza jakość z kablówki? Mam rację?
 

cosby

New member
Albo zadałem lamerskie pytanie albo czegoś nie wiem i dlatego mnie zlewacie?

Rozszerzę wypowiedź. WIem już że ojciec będzie oglądał w 90% filmy z DVD a 10 TV z kabla SD. Plazma zdecydowanie lepiej moim zdaniem działa w tym wypadku ale czy nie jest bardziej problematyczna od LCD? To ciągłe dbanie o format obrazu, wypalanie, uciążliwy transport no i ostatnio co zasłyszałem - ponoć plazmy wychodzą z produkcji na amen... Jak jest w praktyce?

Przy SD sprawa rozdzielczości nie ma znaczenia - TV ma działać ze 2 lata aż do upowszechnienia się HD a wtedy zmiana. A tu kolejne pytanie - mam wrażenie że sprzedać plazmę będzie ciężko w przeciwieństwie do LCD...

Dajcie jakiś znak sygnał choć. Proszę... Zaczynam żałować że wstąpiłem do klubu - liczyłem choc na małe słówko typu nawet odwal się - milczenie mnie rozwala ;)
 

radzique

New member
Jak widać wszystko sprowadza się do kwestii LCD czy Plazma.

Najpierw zdecyduj się na technologię a potem na konkretny model.
To warunków które podałeś czyli kablówka + dvd plazma spisze się lepiej.
Na tym LG dajmy na to TVP1 ze słabej kablówki może przerazić :)
Wszystko też zależy od odległości do tv, i mniejsza tym gorzej dla LCD przy kablówce.
Jeśli do PC i konsoli to plazmy trochę strach.

Z plazm w tej cenie oprócz samsunga, masz LG 42pc51/35/52 i Panasonica 42pv7
 

deniro24

Member
Bez reklam
Zwróć uwagę, że podobnych tematów na forum było juz bardzo dużo... Jak widać jesteś kolejną osobą, która boi się plazmy. Przy Twoich warunkach, ja bym zdecydowanie brał plazmę. Tak jak napisał kolega powyżej, masz kilka dobrych modeli w tej cenie do wyboru.

Pozdrawiam.
 

cosby

New member
Ale jestem pewien że za 2 lata trzeba będzie to sprzedać. Nie sądzisz że wtedy z LCD nie będzie takiego problemu? Najbardziej w plazmach przeraża mnie wypalanie - masa wątków właśnie o tym jest. Za cenę gorszej jakości LCD kupuje się spokój o eksploatację a przy 3 m od TV chyhba radykalnych róźnic nie będzie mam nadzieję? Mylę się?
 

km1963

New member
Bez reklam
cosby napisał:
Albo zadałem lamerskie pytanie albo czegoś nie wiem i dlatego mnie zlewacie?

Rozszerzę wypowiedź. WIem już że ojciec będzie oglądał w 90% filmy z DVD a 10 TV z kabla SD. Plazma zdecydowanie lepiej moim zdaniem działa w tym wypadku ale czy nie jest bardziej problematyczna od LCD? To ciągłe dbanie o format obrazu, wypalanie, uciążliwy transport no i ostatnio co zasłyszałem - ponoć plazmy wychodzą z produkcji na amen... Jak jest w praktyce?

Przy SD sprawa rozdzielczości nie ma znaczenia - TV ma działać ze 2 lata aż do upowszechnienia się HD a wtedy zmiana. A tu kolejne pytanie - mam wrażenie że sprzedać plazmę będzie ciężko w przeciwieństwie do LCD...

Dajcie jakiś znak sygnał choć. Proszę... Zaczynam żałować że wstąpiłem do klubu - liczyłem choc na małe słówko typu nawet odwal się - milczenie mnie rozwala ;)

Witam

To nie jest tak jak piszesz a jednocześnie wiesz co piszesz .... tylko potrzebujesz potwierdzenia tego co piszesz - fajnie mi wyszło ;) :D

Brak reakcji z forum zapewne bierze się z tego że to Ty mając określone przeznaczenie dokonasz wyboru który zapewne będzie kompromisem z przewagą jednego przeznaczenia nad drugie a dodatkowo Twoje zdecydowanie w wyborze modeli raczej mniej popularnych ogranicza ilość ludzi na forum będących użytkownikami

Nie znając możliwości wskazanych modeli odważę i odniosę się do Twoich wątpliwości

Plazma to migotanie ( wiem że nie jak w CRT ale jednak ) i o ile (moim zdaniem) ostatecznie do konsoli to plazma może być to LCD do kompa i nie chodzi tu o rozdzielczość a o ostrość kolor i inny sposób wyświetlania refleksy świetlne i słabsze wyświetlanie w ciągu dnia

Plazma jak sam zauważyłeś lepiej poradzi sobie ze słabym sygnałem z kablówki ( SD ) jest bliższa CRT do którego niektórzy się tak przyzwyczaili że LCD jest dla nich za ostry mniej naturalny taki teatralny? a może tylko bardziej nasycony ostrzejszy i choć plazmy nie wychodzą z produkcji i nie wyjdą z powodów jak wyżej to szczególnie w starszych modelach ( a może tylko w Kuro ) nie pozbyły się "niedoskonałości" o których piszesz
I na koniec w zakładanym przedziale cenowym (z może niewielką zmianą)do rozważań jest wiele innych modeli ale zapewne wybrałeś te nie bez powodu

Pozdrawiam życząc satysfakcjonujących wyborów

PS a widzisz są głosy w Twoim wątku
 
Ostatnia edycja:

cosby

New member
Nie widzę innych w tym przedziale cenowym i tego formatu mających taką funkcjonalność dlatego tak naprawdę moje pytanie sprowadza się do: plazma czy LCD. Pytanie jednak inne niż wszystkie bo tyczy się nie tyle jakości co problematyczności w eksploatacji i ew. dalszej sprzedaży tego. Chyba więc połknę mu LGka. Macie inne propozycje w tej cenie ?
 
Do góry