Potrzebuje Waszych opinii

Snipeeeee

New member
Potrzebuje Waszych opinii (PS42B450 i LGPQ3000)

Witam Wszystkich

Kazdy z nas w momencie zakupu TV staje przed trudnym wyborem, dla osob ktore dopiero wchodza w ten swiat jest to tym bardziej skomplikowane. Czytajac to forum i stosujac sie do Waszych zalecen wybralem dwa modele TV lecz dalej nie potrafie podjac decyzji

Prosze was o pomoc przy wyborze

Te dwa modele to Samsung PS42B450 i LG42PQ3000 dwa prawie identyczne telewizory i w tej samej cenie 2779 zl

mam nadzieje ze informacje w tym poscie przydadza sie tez innym ktorzy mysla nad zakupem tych TV

Z gory dziekuje za informacje oczywiscie po zakupie ktoregos z nich podziele sie z innymi uzytkownikami forum o zdobyte doswiadczenie
 
Ostatnia edycja:

agentdarek

New member
Każdy chwali swoje

Ja bym brał LG Miesiąc mam 50 lg i jest naprawdę piękny tym bardziej ze seria Q3000 i Q6000 zbieraja dobre a nawet powiedziałlbym rewelacyjne opinie.
 

Snipeeeee

New member
x

@agentdarek

masz racje ten LG zbiera bardzo pozytywne opinie

z tego co wyczytalem samsung lepiej odbija swiatlo a LG ma USB

w dziale samsung jest post na temat LG i jest opis osoby ktora miala ten sam dylemat co ja (LG wygral ;]) - niestety jakos nie moge dac calego lin cos mnie blokuje
 

PRowiec

New member
Snipeee czytaj forum , wiele juz napisano na ten temat.
Ogolnie plazmy wydaja sie bardzo podobne. Ja wybralem LG (PQ6000) jako ze gra dopieio kilka godzin za wiele jeszcze powiedziec nie moge - oprocz tego ze wyglada ladnie i jest prosty w obsludze :)

Za 2779 - to przeplcisz ;)

Samunga kupisz w granicach 2300 , LG PQ 3000 2400-2500.

Za cene ktora podales mozesz kupic PQ 6000
 

daniek

New member
Swoje odczucia opisałem w wątku na temat LG 42" PQ3000. Również wybierałem pomiędzy tymi dwoma modelami. Nie wiem jakie miałbym odczucia przy użytkowaniu Samsunga bo bawiłem się nim w sklepie około 30 minut. Podobał mi się Samsung i podobało mi sie LG. Wybrałem LG i jestem bardzo zadowolony choć sceptycznie podchodziłem do sprawy przesiadki z mojego starego CRT. Zależało mi jednak na dużej matrycy. Mogę polecić LG bo dla mnie:
1. Ładniej się prezentuje
2. Jest produkowany w naszym kraju
3. Jest lepiej wyposażony od Samsunga ( choć pewnie nigdy nie będę korzystał z dodatkowych złączy)
4. Bardzo cicho pracuje.
Podejrzewam że z Samsunga też będziesz zadowolony bo jeśli chodzi o jakość są bardzo podobne. Jeśli chodzi o odbijanie światła to dla mnie to nie problem bo w moim CRT przez wiele lat tak się działo.
Dla mnie to nieistotne a i tak wszystko zależy od umiejscowienia telewizora oraz faktu że gdy jest włączony nawet ostre słońce mi nie przeszkadza. Jestem jednak mało wymagającym "użyszkodnikiem":)
 
Ostatnia edycja:

Snipeeeee

New member
Witam

Tak cena która podalem jest wysoka ale jest to cena srednia z 3 sklepow kolo mnie Saturn, Awans, MediaEX,

Po negocjacjach najnizsza cena która mi zaproponowali w każdym z nich to 2500

W tamta sobote odwiedziłem Saturna Samsung PS42B450 stal po 2500 wczoraj zaczela się akcja wszystko bez VAT i dzien przed podniesli cene prawie o ten VAT żeby obniżyć dzien pozniej …robia z ludzi idiotow na maxa a na moje pytanie dlaczego tak robia dostalem odp ze kurs euro podskoczyl i cena wzrosla :] … mega zenujace …dla mnie już nie istnieja jeżeli chodzi o zakupy ….w sumie inni robia tak samo ale chociaz tłumaczenia maja lepsze ;)

A to jak te ceny sa napompowane mozna zobaczyc na prostym przykładzie wystarczy powiedziec ze w innym sklepie daja mi 300 zl taniej i bez mrugniecia okiem cena spada

Przy mnie facet kupowal Samsunga LED o 1500 spadla cena z 9000
 

Snipeeeee

New member
LG42PQ300 i PS42B450 i DVB-T NTC

LG42PQ3000 i PS42B450

Witam

Mam prośbę czy ktoś potwierdzi mi na że te dwa TV na 100% odbiorą NTC tzn. cyfrową naziemną. Oba posiadają MPG4 i teoretycznie na 80 % jestem przekonany, że tak ale chciałbym potwierdzić praktycznie czyli od kogoś kto już na tych telewizorach odbiera NTC

Pozdrawiam
I thx za pomoc
 

Snipeeeee

New member
TV kupiony

Witam wszystkich

Kilka dni temu kupiłem w końcu TV Samsunga PS42B450 (Tym razem samsung wygrał nad LG) Postawiłem z szwagrem obok siebie te dwa TV i jakościowo SAM był lepszy pod każdym względem)

TV kupiłem za 2500 zł

Na zwykłej antenie podłączyłem do niego NTC jakość obrazu na TVP HD powalająca a więc nie ma się co martwić potwierdzam, MPG4 działa poprawnie i wizja i fonia -dźwięk dolby + na TVP 1 :)

NIestety od wczoraj zaczął głośniej chodzić i nie wiem co jest, taki cichutki pisk. Do wczoraj cisza jak makiem zasiał.

Teoretycznie w dzień nie przeszkadza wcale ale w nocy lekko drażni. Wcześniej już czytałem ze to niby normalne, nie wiem zobaczymy może przestanie.

Ogólnie TV godny polecenia. Sprawdze jeszcze co z tym piskiem, popytam znajomych jak u nich jest i napisze co i jak.
 
Do góry