Potrzebuje pomocy w wyborze kamery.

Gts_pl

New member
Witam wszystkich.
Mam mały dylemat, otóż poszukuję kamery do max 6700 zł.
Prócz kwoty wymaganiami moimi są : Wejścia audio typu XLR ; Możliwość nagrywana na karty pamięci (najlepiej na dwie, jednocześnie, dla zabezpieczenia - backupu) ; Terminal pilota zdalnego sterowania - Gniazdo 2,5 mm typu mini jack ; rejestracja obrazu w full hd ; No i żeby za ciemna nie była...
Nie musi być to "nówka" sprzęt używany też biorę po uwagę.

Z kamer które jak spełniają, mniej lub bardziej, moje oczekiwania znalazłem :
->Kamerę CANON XF100
-> * Kamerę Panasonic AG-HMC151e
-> * Kamerę SONY HVR-Z5E HDV

Myślę że w 100% moje wymagania spełnia Canon... ale... ale ponoć Canony są "ciężkie w obsłudze i drogie" jak to znajomy mi powiedział... A Sony i Panasonic jednak nie spełniają tak moich wymagań.

Drodzy forumowicze macie jakieś jeszcze propozycje co do kamery która spełniała by moje oczekiwania? Czy mam się zdecydować na Canona?
 

Gts_pl

New member
Nagrywać kamerą chce koncerty (ogólnie kapel rockowych) czyli często w nie najlepszych warunkach oświetleniowych. A gniazda XLR potrzebne są mi by móc podpiąć się pod nagłośnienie.
 

fransua

New member
To rozważ takie rozwiązanie:
Panasonic GH3. Z odpowiednim szkłem "jasnością" bije każdą kamerę. Wejścia XLR nie ma ale można podpiąć się poprzez przejściówkę.
Osobiście jednak do dźwięku dokupił bym Zoom H4n lub coś podobnego:
productimage_10288_productinuse2.jpg

Będziesz miał dwa niezależne rejestratory dźwięku.
Co do GH3 to popatrz na to
Panasonic GH3 Low Light - Rock Concert - YouTube
Voigtlander 25mm F0 95 GH3- Rock Pub - YouTube
Panasonic GH3 Music Video - YouTube
 

Gts_pl

New member
Rejestrator zoom'a posiadam jak i też nagrywam lustrzanką... Ale męczy mnie potem składanie materiału itd...
Canon XA20 z tego co nawet i na allegro patrzałem przekracza moje możliwości finansowe... maksymalne maksimum to 6700zł
ten CANON XF100 wejścia XLR posiada, obsługuje karty pamięci... Tylko proszę powiedzcie mi jak jest z jasnością... oraz czy posiada Terminal pilota zdalnego sterowania - Gniazdo 2,5 mm typu mini jack?
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Rewelacji się po tym Canonie nie spodziewaj to jednak starsza generacja przetwornika i starszy procek. Albo będzie ciemnica albo będziesz walczył z szumami.
Ja bym się w to do zastosowania o którym mówisz nie pchał.
 

Gts_pl

New member
Rewelacji się po tym Canonie nie spodziewaj to jednak starsza generacja przetwornika i starszy procek. Albo będzie ciemnica albo będziesz walczył z szumami.
Ja bym się w to do zastosowania o którym mówisz nie pchał.

A prócz Canon'a XA20
Coś do 6700zł mogę znaleźć tak aby sprostało moim oczekiwaniom?
 
Do góry