Potrzebny nowy odkurzacz,jaki wybrać?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Ci, że ja zrezygnowałem z typowego odkurzacza na rzecz bezprzewodowego, dokładnie Rowenta Air Force.
Mam też jakiegoś Zelmera za pare stówek (2-3lata) i jest ok.

Po kupnie Rowenty życie stało się piękniejsze i żaden sceptyk mi nie powie, że lepszy jest tradycyjny.
Oczywiście pod warunkiem, że mieszkanie nie jest pełne wykładzin/dywanów i nie jest to rezydencja Carringtonów.

Pełne zaskoczenie, moc, użyteczność, wygoda - bajka!
Wg.producenta efektywność porównywalna z mocą odkurzacza 2200w i włożyłbym to między bajki, ale coś w tym jest.

Gdybym nie przetestował, to nigdy bym nie uwierzył ile pary (system szczotek) ma takie urządzenie.

Odpada ta cała ceremonia z wyciąganiem kolumbryny z szafki, podłączanie kabla i łażenia z czymś przyczepionym do rury.
Mieszkanie jest o wiele częściej odkurzane, a w konsekwencji o wiele czystsze.

Przekracza co prawda Twój budżet, ale informacyjnie dla innych.

[youtube]IV3mifbkosQ[/youtube]
 

collider

New member
Bez reklam
Co do odkurzaczy to moge powiedziec jedno. Nigdy nie kupujcie bezworkowego. Mam serdecznie dosc mycia pojemnika i filtrow. Wczesniej wyrzucalem torbe i po klopocie. Teraz szkoda gadac.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, w typowych odkurzaczach również mnie to irytowało.
Natomiast w tym o którym wyżej wspomniałem, wystarczy jeden klik i po problemie. Kwestia pojemności i zabawy z tym.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co do bezworkowych to prawda. Ja też nie polecę nic w tym budżecie, bo moja druga połówka musi mieć spełnione odpowiednie kryteria; długi kabel, długą rurę (czyli długi zasięg z jednego gniazdka), turboszczotkę, ma mieć dużą moc ciągu i być bardzo cichy (odkurzanie gdy śpi dziecko), gumowane koła, rurę po której można chodzić, przy tym lekki, itd. :D
Dlatego poprzednio był jakiś wyższy model Electrolux Ergospace, a teraz Electrolux Ultrasilencer (nie wiem jaki symbol). Faktycznie - niezły jest i cichy skurczybyk.


Mowie Wam, jak wybierała samochód: miał być ekonomiczny, w miarę pakowny z dużym bagażnikiem (walizki, torby), musi mieć dużo schowków i miejsc na butelki i kubki, z tyłu miał mieć dużo miejsca na nogi przy maksymalnie odsuniętym fotelu kierowcy, miał być tani w utrzymaniu (przeglądy) z długą gwarancją i oczywiście TANI! Na szczęście kolor nie był najważniejszy :D Niemal w każdym salonie mówili, że takiego jeszcze nie wyprodukowano :)


PS. Do czego to doszło, że faceci dyskutują o odkurzaczach na forum AV?
Harmagiedon :D
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Odkurzacz bezprzewodowy fajna sprawa sam mam Boscha ponad 3 stówki dałem, ale nie do odkurzania domu, tylko czegoś w kuchni czy jak dzieciaki nasyfią. A dom ? sprzęt nie do tego celu.

Normalny odkurzacz też mam boscha model GL-30, ma juz7 lat? tylko worki zmieniam i raz na rok filtr. Ciągnać, ciągnie, nie ma co wymyslać ;P

Ja sobie zrobiłem instalacje pod odkurzacz centralny, jak ktoś jest na etapie budowy domu to koszt 500 zł a odkurzacz można kupić za pare lat. Teraz mam dulemat czy amplituner czy odkurzacz :D
 

rabit

Active member
Bez reklam
Powiem szczerze, że po ostatnim odkurzaniu, chciałem gdzieś to opisać. I tu kolega założył taki ciekawy post. A więc mam taki odkurzacz: ZUS3955TS+ | UltraSilencer | Odkurzacze przewodowe i na plus można zaliczyć super cichą pracę, długi przewód i siłę ssania. Tylko że siła ssania jest też jego największą wadą, ponieważ jeżeli zrobicie prezent np. babci, to już więcej was nie wpuści do domu (chyba żeby jej pomóc w odkurzaniu). Nie da się tego opisać, jak dużą siłę trzeba włożyć, żeby przesunąć ssawkę po dywanie. Mi po odkurzaniu kapie pot z czoła. Następną wadą jest odkurzanie okruszków z paneli. Szczotka jest tak skonstruowana, że zamiast wciągać drobiny, po prostu je odbija. Na koniec włosy z dywanu (nie dotyczy dywanów z frędzli). Odkrzacz nie zbiera ich od razu, tylko przesuwamy włosy na koniec dywanu i dopiero wtedy, jak spadną na panele je zasysa. Kupię jeszcze turboszczotkę, bo myślę, że to w ssawce jest pies pogrzebany. Podsumowując: Odkurzacz jako maszyna jest świetny, niestety z powodu źle rozwiązanej ssawki, DYSKWALFIKACJA!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Takie poważne tematy :D

Jak odkurzacz to tylko Philips, ale tradycyjny, nie żadne bezworkowe, zwłaszcza jeśli ktoś ma dzieciaki, a te mnóstwo klocków Lego. Obracające i obijające się z dużą prędkością o ścianki pojemnika klocki mogą doprowadzić do szału ;)
Wymieniałem Electroluxy i Zelmery z uwagi na koniec ich żywota, a Philipsy, bo chcieliśmy je juz po prostu wymienić na inne modele, żaden nie padł, dlatego kolejny, jeśli zajdzie taka potrzeba, tez będzie Philips.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mój Elf z dołożoną elektroszczotką też działa do dzisiaj (15 lat). Ale uznaliśmy z żoną że może sobie polepszymy. No i masz... pot i łzy. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odkurzacz bezprzewodowy fajna sprawa sam mam Boscha ponad 3 stówki dałem, ale nie do odkurzania domu, tylko czegoś w kuchni czy jak dzieciaki nasyfią. A dom ? sprzęt nie do tego celu.

Domu nie, jak wspomniałem, ale mieszkania bez dywanów w każdym pokoju jak najbardziej.
Też miał być do okruchów, a jest do mieszkania. To mocna bestia która (dzięki swojej konstrukcji) zasysa wszystko.
Dodatkowo wszystkie zmiotki schowane, nie są już potrzebne.
Przy panelach/płytkach sprawdza się o wiele lepiej jak typowy odkurzacz.
Życie stało się prostsze, podłogi zawsze czyste. Kobyła z wężem w szafce od dawna nie ruszana.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Mój Elf z dołożoną elektroszczotką też działa do dzisiaj (15 lat). Ale uznaliśmy z żoną że może sobie polepszymy. No i masz... pot i łzy. :)

Jak zmienialem odkurzacz to pierwszym byl wlasnie taki jak opisujesz. Przesunac go nie szlo. Od razu wrocil do sklepu. Teraz mamy jakis model AEG z regulowana moca ssania. Ogolnie odkurzacz dziala dobrze. Jednak brak worka to udreka i nigdy wiecej takiej konstrukcji nie kupie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Giorgio chyba nie masz dzieci i kota :)

dywanów nie posiadam, chyba że z ikeły ulice dla córek żeby się samochodami zaczęły bawić a nie tylko lalkami ... :D Ale tym bezprzewodowym nie posprzątał bym dokładnie ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze, że po ostatnim odkurzaniu, chciałem gdzieś to opisać. I tu kolega założył taki ciekawy post. A więc mam taki odkurzacz: ZUS3955TS+ | UltraSilencer | Odkurzacze przewodowe i na plus można zaliczyć super cichą pracę, długi przewód i siłę ssania. Tylko że siła ssania jest też jego największą wadą, ponieważ jeżeli zrobicie prezent np. babci, to już więcej was nie wpuści do domu (chyba żeby jej pomóc w odkurzaniu). Nie da się tego opisać, jak dużą siłę trzeba włożyć, żeby przesunąć ssawkę po dywanie. Mi po odkurzaniu kapie pot z czoła. Następną wadą jest odkurzanie okruszków z paneli. Szczotka jest tak skonstruowana, że zamiast wciągać drobiny, po prostu je odbija. Na koniec włosy z dywanu (nie dotyczy dywanów z frędzli). Odkrzacz nie zbiera ich od razu, tylko przesuwamy włosy na koniec dywanu i dopiero wtedy, jak spadną na panele je zasysa. Kupię jeszcze turboszczotkę, bo myślę, że to w ssawce jest pies pogrzebany. Podsumowując: Odkurzacz jako maszyna jest świetny, niestety z powodu źle rozwiązanej ssawki, DYSKWALFIKACJA!
Pisałem o nim dwa posty wcześniej. Mam go i jestem mega zadowolony. Nie obserwuję żadnych wymienionych zjawisk przez Ciebie. Poza tym moc jest regulowana. Do różnych powierzchni są różne końcówki lub opcje (włosie chowane lub nie). Mam go już dobre kilka m-cy. Żona też zadowolona.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Caparzo,
No to zdziwiłbyś się, ale to nie miejsce na wynurzenia ;)
Stestuj Rowente o wysokim woltarzu, do tego lepsze dojście do rogów jak w typowym odkurzaczu.
Cała reszta to badziew, zobacz na filmik.
Są dwa rodzaje akumulatorowych, bezprzewodowe i Rowenta ;)
Testowałem wszystkie, wiem co piszę.
Był brud, piach, syf kiła i mogiła. Zassał przy testach wszystko.
To, że Ty mieszkasz jak Carrington nie oznacza, że my skromne żuczki nie ogarniemy kwadratu małym odkurzaczem ;)
Jak nie dopuścisz to zasyfienia mieszkania, to nie ma potrzeby latać z przemysłówką (taki też mam w pracy).
Ja odkurzam co 2-3 dni, kurze nie mają szans. Kobyłe wyciągałem co tydzień.

Zresztą o czym my gadamy ;)
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Pisałem o nim dwa posty wcześniej. Mam go i jestem mega zadowolony. Nie obserwuję żadnych wymienionych zjawisk przez Ciebie. Poza tym moc jest regulowana. Do różnych powierzchni są różne końcówki lub opcje (włosie chowane lub nie). Mam go już dobre kilka m-cy. Żona też zadowolona.

Ja go też mam z pół roku. Oczywiście moc jest regulowana i jak dasz na min, to nie wiem czy mam włączony odkurzacz, bo jest taki cichy. Tylko że w tej pozycji, nie zbiera za dużo. Oczywiście również stosuję przełącznik na ssawce, który zmieniam zależnie od powierzchni i rozkładam te "łopatki" w dodatkowej szczotce, do odkurzenia sofy i fotela.

Zrób szybki test:
Przejedź tam i z powrotem w jednym miejscu dywan, tak z pięć razy. Zobaczysz czy pozbiera wszystko ładnie, czy uzbiera się wałeczek?
Drugi test:
Zgarnij ze stołu okruszki na panele i spróbuj je wszystkie od razu wciągnąć. W moim przypadku połowa się odbija.

Chyba że Krzyśku masz już turboszczotkę? Myślę że po zamontowaniu będzie znacząca poprawa.
 
R

Repugnant.

Guest
miele complete c3 11m kabla zasysa tak ze odrywa wykladzine nie jest moze super cichy ale lepszego moin zdaniem nie ma:)
 
Do góry