Poszukuję kamery FullHD do streaming przez internet

Kaparsky

New member
Witam Wszystkich Serdecznie! ;)

poszukuje do mojego małego projektu kamer o konkretnej specyfikacji. Testowałem już kilka kamer kupionych w internecie i niestety wbrew temu co mówił mi support nie spełniają wszystkich moich potrzeb a mianowicie:
- FullHD
- brak zniekształceń obrazu na rogach (efekt takiego jakby rybiego oka)
- Kamera IP - po kablu
- wejście/wyjście AUDIO

Dwie pierwsze kamery jakie mi polecono niestety nawet przy najmniejszym kącie miały zaokrąglenia na rogach a na to nie mogę sobie pozwolić.

Dodatkowo:
- wiem że kamery mają różne protokoły h265 i h264 - w sieci sprzedawcy polecają mi te z h265 ale słyszę tez dużo opinii że wiele komputerów i platform streamingowych miało by problem z odtwarzaniem obrazu w h265 - to prawda?
- niektóre kamery mają tak że czasem nie łapią ostrości bo coś się rusza na ekranie - da się ustawić stałą ostrość by kamery nie bawiły się w łapanie ostrości np w trakcie streamingu?

Uprzejmie proszę o pomoc. :blagam:
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ile masz budzetu?
Moze poszukaj jakas uzywke zwyklej cyfrowki np panasonica z serii G lub GH i kup jasny obiektyw manualny na bagnet m42.
 

bemx2k

New member
Jeżeli obecnie produkowana kamera nie obsługuje kodeka h265 znakiem tego jest przestarzała . Owszem kodek x265/h265/Hevc wymaga znacznie więcej mocy obliczeniowej ale w efekcie oferuje wyższą jakość przy mniejszej objętości video.
 

Kaparsky

New member
Ile masz budzetu?
Moze poszukaj jakas uzywke zwyklej cyfrowki np panasonica z serii G lub GH i kup jasny obiektyw manualny na bagnet m42.


zwykłej kamery cyfrowej? jak ją wtedy podłączyć do routera by robiła streaming na żywo? Każde dodatkowe urządzenie pomiedzy kamerą a routere będzie generować opóźnienia a ja to muszę wyprowadzić do internetu.
mam budżet 1500 zł na jedną kamerę - docelowo będę musiał ich kupić kilkanaście więc nie mogę zbyt szaleć. Martwi mnie fakt, że kamery zwykłe webcam mają wystarczający obraz, ale są na USB czego mi nie uciągnie komputer bo musiałbym do jednego kompa podpiąć 9 kamer.

Jeżeli obecnie produkowana kamera nie obsługuje kodeka h265 znakiem tego jest przestarzała . Owszem kodek x265/h265/Hevc wymaga znacznie więcej mocy obliczeniowej ale w efekcie oferuje wyższą jakość przy mniejszej objętości video.

Dzięki - ale słyszałem że jest problem często z odbiorem i wyświetlaniem kamer z kodekiem H265
 
Do góry