Posiadam Philipsa 9603 czy warto go podmienić na LG LE8500

NickSon

Member
Na wstępie zapytam kiedy ukaże się test LE8500? miał być już jakiś czas temu....

Wracając do mojego pytania posiadam juz 3 rok Philipsa 42cale 9603 Jest to model w zasadzie najwyższy z tamtego okresu i wg mnie moze poza czernią jest to bardzo dobry tv. W związku ztym nie chciałbym przysłowiowo zamienić siekierkę na kijek.
Zależy mi na:
Jakość SD z anteny
Płynnośc obrazu
Co z tym dzwiękiem w LG? pieszecie że LG słabo gra ale tak naprawde w czym problem? rzęzi? dudni? za mało wysokich?
o reszte nie pytam bo wiem że czerń i kolory będą lepsze niż w Philipsie.

Czy warto wogóle zaprzatać sobie głowę taką zamianą?
Proszę o opinie ludzi którzy znają dobrze Philipsy ale też mocno "testowali" nowe modele LG :)
 

adamusSY

New member
Witam, ja również jestem zainteresowany kupnem właśnie tego modelu z tym, że 47". Jakiś czas temu w jednej z wypowiedzi w założonym przeze mnie temacie właśnie na temat tego modelu, KIKI oficjalnie obiecał, że za lada moment dokona takiego testu i go przedstawi i .......... i jak na razie nic. Czyżby były to tylko puste słowa na wiatr - oby nie, bo wiele osób już długo czeka na ten test, także KIKI życzymy wielkiej mobilizacji!
 

Piras

New member
Jeżeli o dzwięk chodzi to od niedawna mam Philipsa 9664, czyli podobny,
a dzwięk - prosto mówiąc nie spodziewałem się że tv może tak pięknie grać.
A poprzednio miałem flagowca Sonego CRT o który też "grał nieźle"...
Więc jeżeli zależy Ci na Dzwięku to MZ - pozostań przy Philipsach
pzdr
 

radoskur

New member
Mi brakuje testów "średnich i wyższych modeli" Samsunga oraz LG... Miło by było porównać do Sharpów czy Toshibek (przy okazji nowa seria WL768 oraz VL748 też by się do testów nadała). Zamierzam kupić drugi TV w grudniu/styczniu (52"-55") i sam bym chętnie przeczytał reckę LE8500. Z tego co już wiemy to jest to lustro (jak sharpy z serii LE82x oraz LE92x). Moim zdaniem będzie to uciążliwe w średnio nasłonecznionym pokoju, można oczywiście podnieść jasność i siłę podświetlenia ale wtedy jakość obrazu nie będzie już tak dobra.

Słyszałem także o słabym podziale na sektory diod i ponoć widać przejścia między sektorami. Ile w tym prawdy to nie wiem. Ciekawi mnie też czy ten TV ma efekty cloudingu i halo.
 

infi

New member
tez bym prosil o jakies info na temat 55le8500, jak to jest z tym pelnym podswietlaniem led, bo to jest dla mnie tv ktory moglbym wkupic zamiast za samsunga le55c650 (bo bardzo ciezko trafic w 55calach na matryce SQ)

ja mialbym pytanie o ten caly imput lag bo podobno w LG jest mocno zauwazalny a tv kupuje tylko pod PS3 wiec jest to dla mnie wazny aspekt.
 
Do góry