Porownanie telewizorow CRT z HDMI

Tenenberg

New member
... witam serdecznie - to moj pierwszy post ...

... widze ze bardzo duza ciekawosc wzbudza model philipsa z HD Philips – 32PW9551 ...

... pojawil sie tez model Samsung WS-32Z409P - bardzo ciekawi mnie ten model i zastanawiam sie co w koncu kupic w wielosci 29 4:3 badz 32' 16:9 ...

... sadze ze na lcd badz plazme jeszcze dluzej poczekam dy jakosc do 5 tys pln bedzie zadowalajaca ...

... czy ktos porownywal w/w modele ? czy inni producenci tez przedstawwili modele CRT z wyzsza rozdzielczoscia ? ...

... pozdrawiam serdecznie ...
 
Ostatnia edycja:

son01

New member
philips

samsung jest ładniejszy ale philipsa bez porównania ma ładniejszy obraz. Sam się zastanawiałem nad wyborem tv 32 czy 29 cali i chyba kupię raczej 29PT9521 Philipsa z HD i spokojnie będę czekać LCD w przyzwoitej cenie. A wybiore 29 cali NARAZIE bo na 32 calach ten obcięty obraz lub te grube potworki z dużymi głowami na ekranie mnie nie przekonują i jeszcze ten zachwyt właścicieli tych telewizorów:confused: nierozumię :(
 

Tenenberg

New member
... wiesz - sam nad formatem dalej sie zastanawiam ...

... do czego bardziej bedzie sluzyc panorama a do czego 4:3 ? ...

... w euro rtv agd sprzedawca powiedzial mi ze podobno w przeciagu roku telewizje maja sie przestawiac w format nadawania 16:9 - mnie bardzo zaskoczyla ta wiadomosc - wiecie cos o tym ? ...

... zaluje ze nie mam na razie okazji obejrzenia na zywo samsunga 409 ...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Tenenberg napisał:
... w euro rtv agd sprzedawca powiedzial mi ze podobno w przeciagu roku telewizje maja sie przestawiac w format nadawania 16:9 - mnie bardzo zaskoczyla ta wiadomosc - wiecie cos o tym ? ...
...

Nie wierz sprzedawcom, zwłaszcza z takich sklepów :)
TV (przynajmniej niektóre stacje) nadają w 16:9 niektóre programy, ale do upowszechnienia to jeszcze daleka droga, a byc może nie nastąpi to wcale.
 

son01

New member
Ten sprzedawca to niezły model. To się zmieni w ciągu roku ale 2012. Tak poważnie to napewno się zmieni ale narazie jest jak jest i pamiętam jak kiedyś zapytałem się kolegi dlaczego ci piłkarze są dziwnie mali i grubi to odpowiedział mi że do obrazu się przyzwyczaiłem, ;) ale jaki mam telewizor!!!!!! :shock::niewiem:
 

Tenenberg

New member
... dzieki za podpowiedz :blagam:...

... sami macie rozumie 4:3 ? :?: ...

... zastanawialem sie nad kupnem plazmy/lcd ale jakosc ktora mnie by satysfakcjonowala jest od jakichs 8 tys pln - a to dla mnie za wiele ...

... wracajac do porownania w/w telewizorow - co sadzicie na ich temat ? ...
 

Piotr_the

New member
oby dwa mają swoje wady i zalety ale jeżeli 29' raczej Philips bo ma HDMI i pixel plus, ja mam 32' bo był w cenie promocyjnej jak tylko wchodziły na rynek i powiem że nie mogłę sie długo przyzwyczaić do panoramy a pewnie nigdy nie będą nadawać w tym formacie dopiero chyba jak będzie wchodzić HDTV to będzie panorama bo przecież 99% tv hd-ready to panoramy:D a tak to obraz z dvd oczywiście wygląda lepiej bez tych pasków.
 

robert1v

New member
philips czy samsund

samsung jest ładniutki dopuki go nie włączysz - bo jak zobaczysz te pływające boki to dostaniesz MORSKIEJ CHOROBY (tak jest z tymi SLIMami- po prostu lampa jest za blisko przedniej szyby i są duże problemy z zachowaniem lini prostych przy dużym kącie)
ja po porównaniu kilku różnych tv i po kilku tygodniach na tym forum
WYBRAŁEM 9551 I JEST OK
 

smiglostopy

New member
smiglostopy

po raz kolejny musze stanac w obronie slima ;)

obraz nie jest idealny, ale niedoskonalosci nie sa takie, zeby dyskwalifikowaly zakup. przy obrazie 4:3 rozciagnietym do 16:9 rzeczywiscie, jak sie wpatrze, to zobacze krzywosci, ale przy normalnym ogladaniu to w niczym nie przeszkadza. za to dvd rekompensuje ta wade w 100%. obraz jest swietny (u mnie hdmi) i na glowe bije lcd (nie moge tam zniesc pixelozy i smuzenia). poza tym czesc filmow jest nadawana w 16:9 (np na tvn) i one wygladaja b.dobrze. nigdy tez nie widzialem "grubych pilkarzy" ;), a mecze ogladam czesto...

co do zakupu nowego tv 4:3 to bym sie "grubo" zastanawial...i wybral go jedynie ze wzgledu na cene (musialo by to byc ponizej 1000zl). filmy panoramiczne oglada sie duuuzo fajniej.

jesli slimy z jakiegos powodu odpadaja, moze warto sie zainteresowac xbr'em sony? ja go powaznie bralem pod uwage. klopot byl jedynie w tym, ze jest grubszy niz szerszy, a miejsca mam nie za wiele...

kazdy rodzaj tv ma swoje wady. moim zdaniem crt maja ich najmniej, a slim to dosc fajny kompromis (jesli przestrzen jest problemem)... i do tego jest bardzo ladny;)
 
Do góry