Poproszę o podpowiedz przy wyborze (5-6 tyś., 3-3,5 metra, cyfra+ kanły sportowe).

Myszaq36

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Mecze i mecze te forum i coraz mniej jestem zdecydowany :/:/ Dlatego zdecydowałem się poprosić o podpowiedzi :)

Mój budżet to 5-6 tyś.
Odległość od TV 3-3,5 metra (w zależności gdzie się usiądzie ;);))
TV jest oglądany w 90% przypadków po zmierzchu. Pokój jest słabo oświtlony.
Posiadam cyfre+ i praktycznie jedyne co bedzie leciało to kanały sportowe. Bardzo zależy mi na oglądaniu meczyków i innych sportów w HD.
Od czasu do czasu jakieś wiadomości na stacjach reżmiowych(TVP1, 2, regionalna). Ale główny nacisk to sport na cyfrze+. Do pozostałych kanałów posiadam satelite.

Po paru dniowym buszowaniu po forum mój wybór padł na Panasonica (chyba, że ktoś ze względu na powyższy opis chciałby wskazać i uzasadnić coś innego - wówczas będe bardzo wdzięczny).

Mam jednak następujący dylemat:
TX-P50X10Y czy TX-P42G10E :/:/:/
Czyli czy kupić mniejszy ale z Full HD, NeoPDP.... czy może zrezygnować z tych bajerów ale pójśc na większy ekran.
(chyba, że są jakieś inne sugestię wówczas serdecznie proszę o takie).

Na forum są różne opinie na ten temat, niektórzy wskazują żeby iść na wielkość inni, że jednak wolą oko nacieszyć.

Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
 

leotdi

New member
Myszaq36 napisał:
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Mecze i mecze te forum i coraz mniej jestem zdecydowany :/:/ Dlatego zdecydowałem się poprosić o podpowiedzi :)

Mój budżet to 5-6 tyś.
Odległość od TV 3-3,5 metra (w zależności gdzie się usiądzie ;);))
TV jest oglądany w 90% przypadków po zmierzchu. Pokój jest słabo oświtlony.
Posiadam cyfre+ i praktycznie jedyne co bedzie leciało to kanały sportowe. Bardzo zależy mi na oglądaniu meczyków i innych sportów w HD.
Od czasu do czasu jakieś wiadomości na stacjach reżmiowych(TVP1, 2, regionalna). Ale główny nacisk to sport na cyfrze+. Do pozostałych kanałów posiadam satelite.

Po paru dniowym buszowaniu po forum mój wybór padł na Panasonica (chyba, że ktoś ze względu na powyższy opis chciałby wskazać i uzasadnić coś innego - wówczas będe bardzo wdzięczny).

Mam jednak następujący dylemat:
TX-P50X10Y czy TX-P42G10E :/:/:/
Czyli czy kupić mniejszy ale z Full HD, NeoPDP.... czy może zrezygnować z tych bajerów ale pójśc na większy ekran.
(chyba, że są jakieś inne sugestię wówczas serdecznie proszę o takie).

Na forum są różne opinie na ten temat, niektórzy wskazują żeby iść na wielkość inni, że jednak wolą oko nacieszyć.

Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam

oczywiście że Panas i z tych dwóch HD Ready 50". Obraz HD jest też naprawdę dobry.
Dla 42" korzyści z oglądania HD z tej odległości nie istnieją. Ew. zaczekaj na w/w "cenę" wersji TX-P50G10 (TH-50PZ800E)
 
Ostatnia edycja:

Myszaq36

New member
Dziekuje za wskazówkę.

Z zakupem się nie spiesze. Dlatego może poczekam az stanieje 50G10. Wowczas bede mial 50'' oraz FullHD i nowe rozwiazania techniczne. Jako, ze jest to nowy model szybko obniżka nie nastapi, ale przynajmniej pojawi sie o 50G10 wiecej opini, testow i komentarzy niz do tej pory :)

Serdecznie pozdrawiam
 
Do góry