Ponad 100 kanałów HD Ultra 4K do 2017r.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ponad 100 kanałów HD Ultra 4K do 2017r.

Według Credit Suisse w 2017 będzie już 135 kanałów w jakości Ultra HD czyli 4K. A pierwszy kanał ma już zadebiutować w przyszłym roku.
UltraHD-news_b_46351.jpg


Ilość telewizorów w rozdzielczości 4K rośnie jak grzyby na deszczu.
Już w 2013 może ujrzeć światło pierwszy Ultra HD kanał telewizji ( rozdzielczość 3840x2160 pikseli ). Credit Suisse w raporcie dla inwestorów poinformował, że liczba kanałów ma wzrosnąć w kolejnych latach, aż dojdzie do 135 w 2017 roku. Oczywiście są to dane szacunkowe, ale według szwajcarskiego banku inwestycyjnego dyfuzje UHDTV HD powinny być szybkie ponieważ wszystkie transmisje są teraz już przy użyciu technologii cyfrowej.
dday
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czas pokaze ale moze najpierw niech dadza te kanalay w hd bo jak na razie to i w hd nie ma za specjalnie duzo, a juz jakosc co niektorych znacznie odbiega od tego co jest jakoscia w hd np w niemczech czy juz nie wspomne o skandynawii gdzie tam hd to naprawde hd obraz poprostu robi wrazenie.
Lolek
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Wbrew pozorom może się to pojawić b. szybko. Jakoś mam wrażenie, iż producenci z Hollywood rękoma i nogami poprą UltraHD ze względu na ogromne ilości danych jakie ten przekaz będzie zawierał co może dość skutecznie uniemożliwić jakikolwiek zapis cyfrowy w jakości zbliżonej do oryginału do tzw. "kopii bezpieczeństwa". Płatność za jednokrotny seans to może być nowy zwiastun przyszłości ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie szybciej poprą UHDTV niż głupi i nienaturalny w obecnej wersji system 3D. Tam jak ruszy będzie booom.
 

Gie

Member
Bez reklam
Taka ciekawostka co do planowanych ilości kanałów. W 2006 Astra planowała że do 2015 będzie nadawał 100 kanałów HD. Tymczasem już teraz transmituje ich prawie 300.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Taka ciekawostka co do planowanych ilości kanałów. W 2006 Astra planowała że do 2015 będzie nadawał 100 kanałów HD. Tymczasem już teraz transmituje ich prawie 300.

Oby tendencja się utrzymała, jednak obawiam się, że skok jakościowy między SD a HD był tak duży, że nie trzeba było nikogo namawiać do kupowania nowych TV a nadawców do ich obsługi. Teraz już może nie być tak łatwo.
 

Gie

Member
Bez reklam
Tu chyba nie tyle chodziło o skok jakościowy co o cenę i dostępność nowych TV. Płaskie ekrany taniały a CRT stały w miejscy i max. co miały to 32". Ludzie woleli dołożyć i mieć 37", byle jakie ale 37". To dlatego platforma n zaliczyła falstart. W 2006/2007 ekrany HD były jeszcze za drogie by ludzie je kupowali. Tak samo będzie z 4K. Wszystko będzie zależało od producentów ekranów. Jeśli postawią na 3D to 4K się odwlecze bo najpierw pojawia się tanie TV 3D. Producenci TV mogą tez postawić na równoległe wdrażanie 3D i 4K. Oczywiście wszystko może się jeszcze pomieszać bo w międzyczasie zostanie wdrożone DVB-T2 (okazja do zmiany telewizora). Na horyzoncie widać jakiś nowy kodek który jest wydajniejszy od H264 (kolejna okazja do zmiany sprzętu). Do tego dochodzą urządzenia mobilne. Może się okazać że w 2017 duże telewizory nie będą nikomu potrzebne. "Lud" będzie wolał mieć np. 10" tablet z rozdzielczczością 8K. Ciekawe czy Jobs sięgał tak daleko swoimi wizjami? :)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ostatnio jakoś był też news o próbnej transmisji tego sygnału, to na jeden program poszła cała przepustowość. Nie wiem jak sobie wyobrażają też dostępność materiałów 4K, filmów było by zero, same pewnie dema
 

Gie

Member
Bez reklam
Wcześniej napisałem że to od telewizji będzie zależało czy 4K się upowszechni. Zapomniałem że przyszłość to urządzenia mobilne. Właśnie pojawiła się kamerka nagrywająca w 4K
Fotopolis.pl: GoPro Hero 3
Jeśli na koniec 2012 roku takie małe g*wienko potrafi nagrywać 4K (tylko 12 klatek/s ale zawsze) to myślę że w 2015 każdy smartfon będzie miał kamerę nagrywającą w jakości 4K. I ludzie m. in. właśnie dlatego mogą kupować takie telewizory. Właściwie to można się zastanawiać czy w 2017 będzie jakikolwiek kanał telewizyjny w 4K. Przecież przyszłość to raczej VOD i pochodne. Oglądam to co chcę, pojedynczy program, serial a nie płacę za cały kanał.
 
Do góry