Pomysł na N-ke w drugim pokoju

dominio

New member
Jedna sprawa nie daje mi spać. Mam w salonie zainstalowana N-ke ale chciałbym mieć i w drugim pokoju.

Zmieniam troche konfiguracje sprzętową:

Bede miec telewizor Samsung PS42C91H
Zestaw kina domowego Onkyo 505/405.

Do sypialni pojdzie stary LG 32 cale LCD, nie pamietam symbolu.

Ale meritum sprawy:

Sprawdzalem ze jezeli podlacze n-boxa po hdmi do telewizora, to sygnal rownolegle jest tez wysylany po komponencie. Czyli mam juz dwa sygnaly. Jednak problem pojawia sie po wylaczeniu telewizora - oczywiscie chodzi o HDCP.
Dlatego pytanie, czy amplituner Onkyo 505 pozwala na wysylanie sygnalu wyjsciowego na kilka standardow naraz(hdmi + komponent) albo czy jak bedzie amplituner wlaczony to n-box bedzie myslal ze ma doczynienia z telewizorem i nie zrobi problemu z HDCP i podlacze kabel bezposrednio do n-boxa.

Ostatni problem to długość kabla. Jak długi może być kabel komponent? Potrzebuje gdzieś 7m kabla.

Czy takie zestawie ma racje bytu?
 

fan HDTV

New member
dominio napisał:
Dlatego pytanie, czy amplituner Onkyo 505 pozwala na wysylanie sygnalu wyjsciowego na kilka standardow naraz(hdmi + komponent) albo czy jak bedzie amplituner wlaczony to n-box bedzie myslal ze ma doczynienia z telewizorem i nie zrobi problemu z HDCP i podlacze kabel bezposrednio do n-boxa.

Twój amplituner ma coś takiego:
HDMI Pass-Thru (1080p Compatible; 2 Inputs and 1 Output)*

Po podłączeniu nboxa do amplitunera poprzez HDMI i telewizora do amplitunera poprzez HDMI jest szansa, że problem z brakiem sygnału na wyjściu component nboxa, gdy telewizor podłączony przez HDMI jest zgaszony, zniknie. Wówczas telewizor podpięty poprzez component będziesz mógł używać bez problemów.

Ostatni problem to długość kabla. Jak długi może być kabel komponent? Potrzebuje gdzieś 7m kabla.

Jeśli kabel component będzie dobrej jakości (niekoniecznie drogi), to przy długości do 10-15 metrów nie powinieneś mieć zauważalnego spadku jakości obrazu.
 

mortas

New member
penio napisał:
Porzebujesz drugiego konwertera na antenie i robisz tzw. zeza.
Zeza robisz gdy chcesz odbierać 2 (lub więcej) satelit z jednej czaszy. Do 2 tunerów musisz założyć pojedyńczy konwerter TWIN z którego idą 2 przewody antenowe
 

ziomq

New member
Podział n na 2 telewizory SD (2 te same kanały)

Witam
W jaki sposób podzielić n na 2 telewizory kablem tak jak niżej jest napisane potrzebowałbym 15 metrów kabla, w jaki sposób odbywała się zmiana kanału
http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=65196&postcount=14

Może mam użyć video sendera który będzie robił to bezprzewodowo
Czy sender może "zakłócać się" z siecią WIFI
Czy dzięki senderowi będę mógł podłączyć 1 telewizor przewodowo w punkcie A(czyli nbox-sender-telewizor A kablem) a drugi bezprzewodowo w pomieszczeniu B

W punkcie A znajduje się telewizor z 2 złączami SCART, wykonana jest instalacja satelitarna i NBOX
Punkt B w którym jest telewizor z jednym złączem SCART
http://img225.imageshack.us/my.php?image=beztytuumr6.jpg
Schemat przedstawia pionowy schemat pomieszczenia
Jakie rozwiązanie mam wybrać ?
Co kupić ?
 
Do góry