Pomożecie w wyborze kolumn KD (do ok 1500 zł) do mojego amplitunera ?

Mychu

New member
Wiatm serdecznie,

Właśnie urządzam nowe mieszkanko i jestem na etapie wyboru sprzetu. Ze względu na to, że musiałem kupić 42" LCD na zestaw glosnikowy do KD już wiele pieniązków nie zostało...

Ale do rzeczy

Obecnie posiadam amplituner Technics SA-DX 940. Będę chciał go zmienić może w przyszłym roku ale narazie musze się z nim pomeczyć.

Mój pokój (salon) to 26 m2 połączony z kuchnią i przedpokojem. Razem ta przestrzeń ma ok 35 m2. Wysokość 3.2 m

Chciałbym kupić zestaw kolumn, który grałby fajnie z moim Technicsem a w przyszłości grałby fajnie z amplitunerem, który kupię. Przejrzałem forum i mam trochę opcji. Budżet to ok 1500 zł (ale jeszczie nie zamknięty, rozważę wszystko). Wykorzystanie kino/muzyka - 50%/50%. Muzyka, której słucham to rock, blues, jazz czasami lubię mocniej pograć.

Zatem mam do wyboru:
1. Quadral Quintas 500 + ewentualnie sub (jeśli trzeba..?) - polecane i dużo pozytywnych opini

2. KODA AV 702 + SW-1000 V2 - trochę droższe ale fajnie w testach wypadają

3. KODA AV 707 V2 + SW-1000 V2

4. YAMAHA NS 45 + NS-P60 (5,0) - co o tym sądzicie?

5. Jamo S606 + sub 200

A może coś innego? A jak z subem na takiej powierzchni, przydałby się?

Sprzęt chciałbym kupić od BlackNinji :) z przesyłką do Wrocławia

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
Pozdrawiam
Mychu
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
Tez chcialem kupic zestwa Koda ale po rozmowie z blackninja ... delikatnie mowiac zmienilem zdanie ;)
Obecnie zdecydowalem sie na JBL Balboa tylko czekam na czarne jak przyplyna ;) ale to wydatek okolo 2500 z tym ze juz razem z subem
Co do tanszych to pozostaja tylko Quadral Quintas 500 - bardzo dobre opinie i stosunek cana/jakosc. Do tego jeszcze sub i bedzie ok.
 

mataman

New member
Bez reklam
Mogę powiedzieć tyle ja wybrałem ten zestaw nie dlatego że z kimś porozmawiałem ale pojechałem do sklepu Polpaku i odsłuchałem paru zestawów. Nie mam słuchu absolutnego ale małego świra na pkt. kina domowego jak najbardziej.
 

Mychu

New member
Czyli polecasz bardziej S606 + sub 200 niz QQ 500 + sub quadral? Drugi zestaw tanszy jakies (mysle) 300 zl.
Warto doplacic do Jamo?
 

Mychu

New member
Dzieki za odp.

Pozwolę sobie pokazać jak wygląda układ tego pokoju-salonu. Tam gdzie stoją dwa głosniczki będą stały fronty. Między nimi będzie wisiał LCD. Odległość między ścianami to 3 m.

http://img54.imageshack.us/img54/5518/40934729ot9.jpg

Powierzchnia salonu to 26 m2 a powierzchnia przedpokoju, który łączy się z salonem to ok 12 m2

Pisze to, bo mimo tego że przestzeni jest dużo to odległość między frontami a sofą (odbiorcą) to tylko 2.5 m

Wysokość pokoju to 3.2 m

Nie wiem, może to podsunie Wam jakiś pomysł...wolałbym wydać tysiaka teraz na QQ 500 bo chcę kupić jeszcze TV JVC 42P80 a gotówka się kończy...

Mimo wszystko z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i uwagi
 

Mychu

New member
Dziś przyjechał do mnie zestaw Jamo S606 od Kikiego...podsumowując: super sprzęt, super obsługa, super cena !

Jeszcze raz WIELKIE dzięki za pomoc :) <piwo>

pzdr
Mychu
 

slaweklewy

New member
:hmm:
Mychu napisał:
Wiatm serdecznie,

Właśnie urządzam nowe mieszkanko i jestem na etapie wyboru sprzetu. Ze względu na to, że musiałem kupić 42" LCD na zestaw glosnikowy do KD już wiele pieniązków nie zostało...

Ale do rzeczy

Obecnie posiadam amplituner Technics SA-DX 940. Będę chciał go zmienić może w przyszłym roku ale narazie musze się z nim pomeczyć.

Mój pokój (salon) to 26 m2 połączony z kuchnią i przedpokojem. Razem ta przestrzeń ma ok 35 m2. Wysokość 3.2 m

Chciałbym kupić zestaw kolumn, który grałby fajnie z moim Technicsem a w przyszłości grałby fajnie z amplitunerem, który kupię. Przejrzałem forum i mam trochę opcji. Budżet to ok 1500 zł (ale jeszczie nie zamknięty, rozważę wszystko). Wykorzystanie kino/muzyka - 50%/50%. Muzyka, której słucham to rock, blues, jazz czasami lubię mocniej pograć.

Zatem mam do wyboru:
1. Quadral Quintas 500 + ewentualnie sub (jeśli trzeba..?) - polecane i dużo pozytywnych opini

2. KODA AV 702 + SW-1000 V2 - trochę droższe ale fajnie w testach wypadają

3. KODA AV 707 V2 + SW-1000 V2

4. YAMAHA NS 45 + NS-P60 (5,0) - co o tym sądzicie?

5. Jamo S606 + sub 200

A może coś innego? A jak z subem na takiej powierzchni, przydałby się?

Sprzęt chciałbym kupić od BlackNinji :) z przesyłką do Wrocławia

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
Pozdrawiam
Mychu
:eek:k:Witam.Kupiłem ostatnio ampituner Pioneer 817 i kolumny koda 860,grają super- nie polecam koda 702 i 707 straszne buczenie
 
Do góry