Pomóżcie zestaw kolumn 5.1 do 5.500tyś

Jbl studio 280 5.1, onkyo 905 oraz ultralink matrix przyjechaĺy. Narazie podłączone są tylko przednie i sub i powiem tylko tyle że jest rewelacyjnie, nawet bez suba. jutro bede sie meczyl z reszta. martwilem sie ze braknie basu tak jak kiedys gdy mialem jbl e100 lecz to tylko zmartiwenie bylo.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jbl studio 280 5.1, onkyo 905 oraz ultralink matrix przyjechaĺy. Narazie podłączone są tylko przednie i sub i powiem tylko tyle że jest rewelacyjnie, nawet bez suba. jutro bede sie meczyl z reszta. martwilem sie ze braknie basu tak jak kiedys gdy mialem jbl e100 lecz to tylko zmartiwenie bylo.

Spokojnie przy tych kolumnach nie powinieneś narzekać na brak basu, a jak się wygrzeją to dopiero odczujesz różnicę...;-)
 
więc zaczne od tego, iż pierwszy sprzęt jaki posiadałem to ampli denon 1708 i jbl e100, e50 i sub e250p początkowo wszystko było ok lecz zauważyłem że jest coś mało basu w muzyce lecz wysokie graja dobrze. Co do filmów to fajnie mi sie oglądało. Potem nadszedł czas onkyo 875 i klipsch f2, c2, b2 oraz sub 10. Początkowo byłem zadowolony (możliwe że zachwyt nad nowym sprzętem) bas był wysokie grały, lecz z biegiem czasu coś mnie zaczęło denerwować. Wysokie strasznie mnie irytowały dosłownie waliły mi po uszach, nawet je zminusowałem lecz to nie pomogło. Do tego bas tak dudnił że nie wytrzymywałem, też zminusowany. Potem zrozumiałem że tak było od samego początku z wysokimi i basem więc zostało mi tylko jedno pozbyć się owego sprzętu. po kilku latach bez kina i tułaczce po niem i hol syn marnotrawny powrócił :) więc i sprzecik trzeba było jakis kupić. Biorąc pod uwagę posiadane wcześniej sprzęty wywnioskowałem iż trzeba brać to co pasowało czyli jbl tym razem studio 2 280, 220 ,225c oraz sub 250p i do tego wyższy model ampli od posiadanego wcześniej onkyo 875 tym razem 905 :).
Bałem się jednego braku basu jak to miało miejsce przy e100 i denonie i tu się bardzo zdziwiłem, bas jest dobry i całkiem inny niż w klipsch, poprostu kontrolowany(brak basu w e100 tłumacze niskim denonem)Wysokie graja czysto i przyjemnie. Na dzień dzisiejszy tyle mogę powiedzieć filmów jeszcze nie przerabiałem muzyka jak najbardziej. Co do fotek to jutro wrzuce. Blackninja dzieki za sprzecik :)
 
Do góry